”Miasto stu mostów” oczami obcokrajowców. Oryginalna mapa miasta

Na południe naszego kraju dociera pokaźna liczba obcokrajowców. Czasami z czystej ciekawości, typowo wakacyjnie, a często by uczyć się czy pracować w swoim zawodzie. Które miasta Polski południowej wybierają zwykle? Bliski zachodowi, poukładany Wrocław albo stary i piękny Kraków. W tych miastach nie tylko przyjezdni mogą szybko się zaaklimatyzować, lecz także tuż po wyjeździe szybko za nimi zatęsknić.
miasto nocą
Author: Maciek Lulko
Source: http://www.flickr.com
Wyjazd do Wrocławia zwykle wybiera się świadomie, ponieważ miasto to przoduje nie tylko w dziedzinie kultury albo w rozwoju gospodarczym, lecz jest także przyjazne obcokrajowcom i ma ogromnie szeroką ofertę atrakcji, dużą bazę noclegową i duży wybór lokali gastronomicznych i rozrywkowych. Osoby, które przyjeżdżają w ramach programu wymiany studentów, najczęściej cieszą się sporą ilością wolnego czasu na poznawanie miasta, imprezy i szukanie swojego miejsca. Czasem wydziałowe koło organizuje wypady krajoznawcze i wyprawy pod okiem przewodnika po mieście, ale swoją mapkę studenckiego życia goście robią samodzielnie lub z ogromną pomocą tubylców. Czasem również wpisują po prostu „what to see in Wroclaw - czytaj w serwisie -” i wybierają sobie najbardziej interesujące miejsca - warto sprawdzić na . Ludzie, którzy przyjechali się tutaj uczyć, mogą zorganizować sobie wyprawy po Wrocławiu tropem wrocławskich krasnali lub do poznawania miasta wykorzystać rowery miejskie obsługiwane za pomocą „urban card”.ratusz
Author: lumiere
Osoby, które nastawione są na pracę, z pewnością chętnie zrelaksują się po niej w jednej z klimatycznych kawiarenek czy jadłodajni w rynku czy w Pasażu Leopolda lub zajrzą do rozmieszczonych w całym mieście, dużych parków z ogólnodostępnymi siłowniami. Ogród japoński też cieszy się dużym powodzeniem, szczególnie w ciepłych miesiącach, a w zacienionych alejkach można naprawdę zapomnieć o całym świecie i poczuć się wyjątkowo. Jeśli naszego zagranicznego gościa interesuje architektura miasta, można zabrać go na zwiedzanie centrum, kościołów i kamienic oraz spacerek po deptakach na Ostrowie Tumskim.

Na zwiedzaniu miasta i realnym udzielaniu odpowiedzi na pytanie „what to see in Wroclaw”, można spędzić mnóstwo czasu, a i tak nie można stwierdzić, że to już wszystko. To miasto bardzo otwarte dla wszystkich.