Bajki dla dzieci i produkcje Disneya, czyli co powinny oglądać nasze dzieci, by wyniosły z nich jedynie mądre treści

Każde dziecko ma swoją ulubiona bajkę, którą uwielbia oglądać niezależnie od humoru. Oglądanie filmów animowanych przez dzieci może przynosić mnóstwo korzyści, jednak jeśli będą one nieodpowiednie, nasza pociecha może wynieść z nich błędne przekonania o otaczającym świecie.

Piękna i Bestia
Author: Michael Lombardi
Source: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu, mogliśmy być spokojni, pozostawiając naszą pociechę z bajkami. Prawie wszystkie bajki tudzież programy dla dzieci wyświetlana w telewizji przekazywały wartościowe treści. Popularne filmy animowane, które znają wszyscy dorośli, uczyły dzieci empatii tudzież bardzo pobudzały wyobraźnie. Z upływem czasu bajki dla najmłodszych zaczynają tracić na wartości, mnóstwo pojawia się bajek, w których pełno jest przykładowo przemocy. Z tego powodu właśnie niezwykle istotne jest, żeby kontrolować to, co oglądają nasze dzieci jak również odpowiednio dobierać animowany repertuar. Najpopularniejszymi bajkami, które są znane na całym świecie oraz mają ogromny wpływ na proces wychowania naszych dzieci, są bajki Disneya. Kto z nas nie widział pouczającej historii Kopciuszka bądź Królewny Śnieżki?

Bajki Disneya są dobrym przykładem na to, iż można w interesujący jak również pouczający sposób przedstawiać losy bajkowych postaci. Nie spotkamy w nich mnóstwa przemocy oraz można oglądać je kilka razy, a nigdy się nie znudzą. Bajki Disneya takie jak przykładowo uwielbiany przez widzów Król Lew poruszają w dziecku niezwykłe emocje jak również uczą tego co jest dobre a co złe. Jest to niezwykle ważne w wychowaniu dziecka, dlatego powinniśmy zwracać uwagę na to jakie treści przekazują oglądane przez dziecko bajki. Możemy być również pewni, iż po obejrzeniu filmów Disneya naszemu dziecku nie będą się śniły koszmary. Wiele zbyt dynamicznych jak również przepełnionych przemocą bajek sprawia, iż dzieci mają problemy ze snem. W przeciwieństwie do nich, bajki Disneya są spokojne oraz idealnie nadają się dla młodych widzów w niemal każdym wieku, kochają je także starsi widzowie.dziecko
Author: Jessi R & Math R
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, gdy często zostawiamy dzieci przed ekranem telewizora, powinniśmy zwracać uwagę na jakość kreskówek albo bajek wyświetlanych w telewizji. Programy jak również bajki dla dzieci mogą dużo ich nauczyć, mogę też bardzo szkodzić w ich wychowaniu, warto więc wybierać te, które niosą ze sobą wartościową treść - bajki disneya.