Bliski Wschód – miejsce nie tylko skomplikowanych relacji politycznych, lecz również wyjątkowa destynacja geograficzna

Czasy się zmieniają. Ośrodki turystyczne starają się jak najlepiej zaprezentować i zadbać o nowe grupy turystów. Właściwym tego przykładem, pomimo współczesnych zawirowań politycznych, jest również Izrael.


Nadmorski klimat Izraela, znaczący wpływ terenów pustynnych, niewielkie opady, a także mocno zawyżone amplitudy temperatur, to typowe warunki pogodowe, na które trzeba być przygotowanym odwiedzając te rejony.
izrael
Author: Wikipedia.pl


O czym niektórzy zapominają, państwa Azji Zachodniej, pomimo swojego dobitnego klimatu, mogą poszczycić się z pewnością bogatą fauną i florą. Oprócz rodzajów typowo pustynnych, Izrael jest systematyczną ścieżkę wędrówek wielorakich ptaków. Z miejscem tym kojarzone są chociażby turkawki oraz orły. Poza tym, dla ludzi lubujących się w historii kluczowym przystankiem w trakcie podróży powinna być Jerozolima. Według przepisów izraelskich jest to stolica administracyjna, a również główne miasto, które ma niezwykle interesującą przeszłość i zawiłą teraźniejszość. Nie bacząc na to, Jerozolima – ale i cały Izrael – może pochwalić się licznymi zabytkami i atrakcjami. Kto raz zdecydował się na taką podróż, z całą pewnością będzie tu wracał.

Zaintrygował Cię taki post? Jeżeli tak, to bez dwóch zdań zaciekawi Cię też ten wciągający wpis - on nawiązuje do podnoszonej problematyki.

Fragment Starego Miasta izraelskiej stolicy wpisany jest na listę UNESCO. Nie dziwi zatem fakt, że spotykają się tu pielgrzymki z niemalże całego świata.


Bliski Wschód jest miejscem wyjątkowym.
Współczesność kłania się tu przeszłości, stare towarzyszy nowemu, przyziemność przegania mistykę. Przebywając w Izraelu czuje się targające emocje, a swoista rozmaitość oraz miejsca święte napotkać można właściwie na każdym kroku.