Butelki z filtrem - niezrównane w czasie każdej wyprawy

Jeżeli należysz do osób, które lubią długie wyprawy górskie, rowerowe, wędrówki po lesie albo biwakowanie to na pewno musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy oraz akcesoriów, jakie na takich wyprawach są konieczne. Niewątpliwie musisz posiadać stosowny ubiór, prowiant, przyda się również kompas, lornetka albo mapa.


rowery
Author: Centrum Naturhouse
Source: Centrum Naturhouse
Potrzebny jest również dobry zapas wody, w szczególności jeśli wyprawa ma być długa oraz męcząca. Jednak nikt z nas nie jest w stanie zabrać ze sobą kilkulitrowych butelek wody, albowiem jest to zbyt ogromny ciężar na wyprawę. Co więc uczynić, aby stale mieć zapas świeżej oraz czystej wody i jednocześnie nie przenosić w plecaku kilku litrów? Odpowiedź jest bardzo łatwa, starczy zaopatrzyć się butelki z filtrem.

Na pewno butelki z filtrem powinny być nieodłącznym fragmentem wszelkiej wyprawy. Dzięki takiej butelce zdołasz na bieżąco uzupełniać wodę oraz nie musisz kłopotać się tym, z którego źródła ją czerpiesz. Nowomodne butelki z filtrem od renomowanych producentów są niesłychanie starannie skonstruowane i dzięki wbudowanego filtrowi destylują wodę, wobec tego zdołasz ją czerpać z jeziora bądź nawet z kałuży nie obawiając się żadnych zarazków albo bakterii. Zawsze kiedy Twój zapas wody się skończy zdołasz rychło go uzupełnić oraz dalej cieszyć się czystą i świeżą wodą, jak z najczystszego źródełka.

wycieczka rowerowa
Author: MoBikeFed
Source: http://www.flickr.com
W brudnej wodzie znajduje się masa bakterii, które mogą okazać się istotnie nadzwyczaj niepokojące dla naszego zdrowia, bo nieraz wywołują one poważne choroby, nierzadko niosące nawet śmierć. Nigdy nie można więc pić takiej wody bezpośrednio z jeziora czy innego źródła. Posiadanie butelki z filtrem jest więc idealnym rozwiązaniem, gdyż picie wody z takiej butelki jest bezapelacyjnie bezpieczne. Butelka z filtrem z pewnością jest więc nieodzownym wyposażeniem w czasie wszelkiej wyprawy, na pewno więc pożądane byłoby zawsze zabierać ją na każdą dłuższą wycieczkę.