Ciekawe miejsca, jakie trzeba zobaczyć na Mauritiusie

Zamyślasz podróż na rajską wysepkę? Przeczytaj co musimy zwiedzić na Mauritiusie gdy już Ci się znudzi odpoczywanie pod palmą czy kąpiele w krystalicznie czyściutkiej wodzie.


Atrakcje turystyczne, wodospady, punkty widokowe, piesze peregrynacje oraz ogrody botaniczne.
nocleg
Author: M 93
Source: http://www.flickr.com


internecie
Author: Kamil Świdrak
Source: http://www.flickr.com


Tak przedstawia się Mauritius z daleka od plaż. Przy samej wodzie wykreowano reprezentacyjną dzielnicę miasta: port Luis Waterfront. Handlowe centrum przeznaczone przede wszystkim dla turystów, z ulicami ozdobionymi fontanną i wiszącymi nad głowami turystów kolorowymi parasolami. Wniebowzięci będą na pewno Filateliści, ponieważ zaraz obok, w ślicznym budynku poczty będą mogli uzupełnić swą kolekcję. Mauritius był piątym krajem na globie, jaki zaczął wydawać znaczki, a pierwsze z nich z ceną powyżej 1 miliona dolarów uznawane są przez specjalistów jako najrzadsze a także najcenniejsze na globie. Warto więc gruntownie przemyśleć zakupy.


Rezerwat 7 Kolorów Ziemi. Jest to jedna z najbardziej znanych turystycznych atrakcji na tej wysepce. Wydmy stworzone z powulkanicznej ziemi dosłownie mienią się barwami: czerwony, brunatny, zielony, fiolet, błękitny jak też żółty. Efekt jak też jego natężenie zależą w wielkiej mierze od kąta padania światła i pory doby. Narodowy Park Black River Gorges jest to ideale miejsce na spacerek albo całodniową włóczęgę. Przy parkingu rozpoczynają się trasy piesze, jakimi można dojść do wodospadu czy też na punkt widokowy.
Z wierzchołka, na jakim znajduje się punkt widokowy podziwiać możemy piękną panoramę wyspy. Cichutko, bajecznie oraz malowniczo.

To doskonały moment, żeby dowiedzieć się więcej danych na ten temat - niezbędne będzie jedynie oficjalne źródło (https://jadenapodlasie.pl/oferty/atrakcje), które przybliży niezbędne informacje.

Wstęp darmowy.