Co najlepiej zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich? Czemu to najlepsze miejsce przez cały rok?

Wyspy Kanaryjskie dzielimy na dwie grupy. Pierwsze z nich to Wyspy Szczęśliwe, które są położone na zachodzie, czyli gran Canaria, jak i Teneryfa, inne natomiast to Wyspy Purpurowe, do jakich zaliczyć trzeba Fuerteventurę oraz Lanzarotę.
To one położone są najbliżej Afryki. W dawnych czasach te wyspy były tylko dla najbogatszych, aktualnie są dostępne dla każdej osoby.


Na wyspie niezmiennie jest wspaniała, wiosenna pogoda, więc jesteśmy w stanie tu przybywać o każdej porze roku. To z pewnością przyjemne, jak przybywamy na te wyspy w środku polskiej zimy. Nie dziwi więc, iż jeżeli Wyspy Kanaryjskie wycieczka pasuje też w zimę, żeby troszkę się ogrzać pod słońcem Afryki. Archipelag Wysp Kanaryjskich stanowi 7 dużych wysp oraz paru mniejszych, jakie nie są zamieszkane na stałe. Na najbardziej pokaźnej z nich, mowa o Teneryfie, słońce jest w sumie cały czas, przez ponad trzysta dni w roku - wycieszka - madera last minute.


ręczniki plażowe
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com


Krajobrazy są niezwykłe, zostają w pamięci. Są więc urwiste góry, kwiatowe ogrody oraz zadbane parki. Bez wątpienia powinniśmy poznać stolicę, czyli Santę Cruz. To dość młode, tętniące energią miasto, w jakim z pewnością poczujemy się komfortowo. Trochę mniejszych rozmiarów wyspa - Fuerteventura znajduje się na wschodzie wyspy. Ma najdłuższą linię brzegową, wspaniałe, szerokie oraz piaszczyste plaże. Znajduje się tu ich ponad 150! - wycieczka na Wyspy Kanaryjskie.


Złocisty piasek jest zachęcający do plażowania, jak również Spacerów. Najbardziej znana jest Playa de Sotavento.
Występują tam idealne warunki dla wielbicieli windsurfingu, ponieważ bez przerwy wieją tam mocne wiatry. Warto wybrać się na Wyspy Kanaryjskie i cieszyć się cudownie spędzonym tam czasem.