Co proponują góralskie domki Szczawnica i dlaczego warto wybrać się na szlaki po tej lokalizacji?

Wybierasz się na wakacje i nie wiesz gdzie je spędzić? Chcesz podziwiać urocze widoki i cieszyć się rześkim powietrzem? Zdecyduj się na Szczawnicę!

W Państwa ręce gospodarze z gór oddają osadę złożoną z komfortowych, całorocznych kwater góralskich w Szczawnicy.


chatka
To piękne, pełne ciszy oraz spokoju miejsce z ładnymi widokami na panoramę gór. Osada domów gustem tyczy się rejonu, gdzie jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne dla każdego domu wnętrza (łącznie z meblami rejonowymi stylowo, okazale zdobionymi) i inne elementy w środku i na zewnątrz to efekt ciężkiej roboty znanych stolarni. Jest to między innymi również ważny powód dla którego warto to miejsce odwiedzić, zobaczyć, a także zamieszkać i pokochać. Szczawnica to dobra okolica dla wczasowiczów chcących zapoznać góralską ziemię. Góralskie domki Szczawnica zapraszają swoich gości wyglądem i zaopatrzeniem - wejdź na tutaj - . Góralskie domki Szczawnica charakteryzują się popularnością wśród gości chcących przyjemnie spędzić wakacje na łonie natury.

W tej lokalizacji trzeba koniecznie odwiedzić szlaki - kliknij. Co istotne, Małe Pieniny są niezmiernie malownicze, jednak rzadziej odwiedzane przez turystów niż z kolei okolice Sokolicy oraz Trzech Koron. Jednakże przejście szlakiem niebieskim prezentującym najbardziej magiczne bajeczne lokalizacje tych okolic sugerowane jest każdemu. Szczawnica szlaki wyprowadzają z Czorsztyna do Szczawnicy przez Pieniny Właściwe. Stąd z kolei można się nimi dostać do Przełęczy Rozdziela, czyli dokładnie do okolic Pienin i Beskidu Sądeckiego. Czas przejścia od Szczawnicy aż do Przełęczy w jednym kierunku to około pięć godzin po spokojnym grzbiecie w towarzystwie plastycznych pastwisk i łąk, a także ładnych widoków. Szczawnica szlaki zachęcają zatem turystów.

Szlak wczasowy Małe Pieniny można rozpocząć już w Szczawnicy nieopodal schroniska Orlica, blisko obok Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej, które zresztą również trzeba odwiedzić. Kolejno swoje kroki trzeba skierować w kierunku Palenicy. Idąc w jej stronę widzi się np. Salomonowe Doliny.


Szlak nie kieruje się na szczyt góry, ale daje natomiast na odwiedzenie Szafranówki i lokalizacji Przełęczy Maćkówki, czyli obszaru, który jest mniej znany wśród wczasowiczów, którzy często zwiedzają Palenicę.