Co proponuje swoim gościom Kutno oraz dlaczego należałoby zwiedzić to miasto?

Jest to miasteczko w środkowej Polsce, leżące w woj. łódzkim. Miasto to posiada powierzchnię 33,59 km2 i ma wiele atrakcji turystycznych, jakie należy obejrzeć.


Do atrakcji będących w miasteczku Kutno należy aquapark, jaki do użytku został oddany w maju 2012 roku.


spływ kajakiem
Author: TimothyJ
Source: http://www.flickr.com


samochód
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
kutno
Author: Wings Development
Source: Wings Development


Budynek ten posiada kształt ćwiartki koła ze względu na pobliskie boiska baseballowe. Użytkowa powierzchnia takiego parku to 3815 m2, a cała powierzchnia obiektu to 4531 metrów kwadratowych. Park taki wyposażony jest w basen sportowy i gejzery powietrzne. Rekreacyjna część to także ścianka wspinaczkowa z herbem Kutna. Przedmiot jest dostosowany dla ludzi z niepełnosprawnością. Tego typu osoby mogłyby korzystać z małego basenu. Kutnowski aquapark jest ponadto wyposażony w zespół odnowy biologicznej i klub fitness. Klienci parku mogą korzystać z sauny suchej, wypoczywalni czy też sal do ruchowych ćwiczeń.


Miasto Kutno (link restauracje kutno i okolice) zaprasza również do muzeum. Siedzibą muzeum jest kaplica pałacowa oraz mauzoleum właścicieli miasta. W ramach wystawy eksponowane są pamiątki, jakie tyczą się wojny nad Bzurą, która stoczona była w 1939 roku. Oglądać w muzeum można broń, odznaczenia i Wyposażenie wojsk krajowych i germańskich. Najbardziej ciekawymi eksponatami są ciężki maszynowy karabin i granatnik wz 36. Jest to muzeum warte odwiedzenia, gdyż odbywają się tam interesujące ekspozycje. Można zobaczyć w tamtym miejscu wystawę pod tytułem "Miasto w czasie i przestrzeni", czy też "Rzeźba po kutnowsku". W pobliżu muzeum są liczne pensjonaty, jakie można nająć na okres pobytu w Kutnie.


Można by odnaleźć w tamtym miejscu komfortowe pokoje, które posiadają swoją łazienkę. Jest także w pokoju telewizor czy też dostęp do WI-FI. Może być także w pensjonacie sauna. Wiele hoteli akceptuje karty płatnicze. Pensjonaty mają strzeżony parking.