Czemu najlepiej podróżować samolotami? Jakie są pozytywy tego typu rozwiązania? Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Wakacje możemy planować na bardzo dużo sposobów, ale bez wątpienia obecnie, gdy istnieje tak wiele możliwości podróżowania, jest to z pewnością łatwiejsze. Szczególnie w tym względzie powinniśmy zwrócić uwagę na podróżowanie samolotem. Każdego roku staje się to coraz bardziej popularne, ale to nie dziwi, ponieważ takie podróżowanie jest tańsze niż tradycyjne, szybsze, wygodniejsze oraz bardziej bezpieczne.
To jest rzeczywiście tanie, chociaż niektórzy są w stanie być tym faktem zdziwieni. Lecz warto sobie porównać np. bilety lotnicze Praga-Bruksela.
Praga
Author: Davis Staedtler
Source: http://www.flickr.com
Jeśli wybierzemy optymalny termin to z pewnością taniej nas wyjdzie samolot niż autobus, a już na pewno tańsze to będzie niż samochód (można zobaczyć tutaj). Tak jak wspomnieliśmy bardzo dużo jest zależne od tego, jaki termin wybierzemy, ponieważ czasami jest taniej, a niekiedy drożej, lecz jest tak dużo tego typu lotów, że naprawdę łatwo coś wyszukać.

Podróżowanie samolotami to czasem jedyna możliwość, można wziąć pod uwagę takie bilety lotnicze Praga-Chicago. Jak można się tam dostać, jeżeli nie samolotem? Oczywiście możemy i statkiem, ale kto się na to decyduje? Nie dość, że jest bardzo długo, to jeszcze drogo ( info).
miasto
Author: Gregorio Puga Bailón
Source: http://www.flickr.com
A w samolocie jest ponadto naprawdę wygodnie, szczególnie na tak odległe trasy.
Na koniec zaś dobrze wspomnieć o kwestii dosyć kontrowersyjnej, czyli bezpieczeństwie. Dużo osób jak ognia objawia się samolotów, a tak naprawdę ten lęk jest za wielki do ewentualnego zagrożenia. Jak pokazują statystyki wypadków komunikacyjnych samoloty są w najwyższym stopniu bezpieczne, w tyle pozostawiają pozostałe środki komunikacji.