Czemu powinniśmy odwiedzać Podhale? Jakich atrakcji można tam oczekiwać?

Stolica Podhala przyciąga miłośników pieszych wypraw po górach a także tych, jakich pasją jest aktywność zimowa. Zakopane sprzyja również turystyce rodzinnej, a liczne atrakcje dla dzieci czekają tu właściwie na każdym kroku. Jak można tu spędzić wspaniały urlop z małymi turystami?


Wjechanie kolejką na Gubałówkę i podziwianie panoramy Tatr to jedna z większych atrakcji dla każdego z turystów.


oferta
Author: Alexandre Prévot
Source: http://www.flickr.com


Dla dzieci rewelacyjną atrakcją jest też spacer po Krupówkach – najbardziej istotnym deptaku, którym może się pochwalić Zakopane. Oczekuje tam popularny miś oraz góralskie bryczki, których oglądanie może maluchom sprawić wiele radości. Wspaniałe atrakcje dla dzieci oczekują także na pobliskich basenach, jakie zachęcają licznymi zjeżdżalniami czy brodzikami. Z maluchami dobrze się wybrać także do Muzeum Makuszyńskiego, oraz w okolice Wielkiej Krokwi. Tego typu skocznia narciarska na pewno wzbudzi ciekawość maluchów.


Zakopane jest w stanie również zachęcać licznymi imprezami folklorystycznymi. Pokazy tańców góralskich oraz występy różnych zespołów to interesujące atrakcje dla dzieci oraz możliwość świetnej zabawy dla całej rodziny. Wędrówki w rejon Morskiego Oka czy wędrowanie po cudownej Dolinie Kościeliskiej są z kolei rewelacyjnymi propozycjami dla tych rodzin, które chcą zainteresować dzieci pieszymi wyprawami. Stolica Podhala zapewnia rodzinom wiele możliwości wypoczynku oraz aktywnego spędzania czasu, a dobra zabawa oczekuje tu na każdego – nieważne jaki jest jego wiek.
Zachód słońca
Author: kirandulo
Source: http://www.flickr.com


Praca
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Ważne jest jednak, iż, nie każdemu spodoba się Zakopane. Powodów może być wiele, natomiast najważniejsze z nich odnoszą się do zbyt znacznego ruchu w mieście. To prawda, Zakopane każdego roku odwiedza bardzo wielu turystów, zwłaszcza zaś ta skala jest znaczna w sezonie.


Dla wielu z nas może być to męczące, tak więc warto skorzystać z możliwości przespania się w miejscowości blisko Zakopanego, czyli pokoje Nowy Targ. Jest to bardzo interesujące miasto, trzydzieści minut samochodem oddalone od stolicy polskich Tatr, co najważniejsze, ceny noclegów są tańsze, a dla osób, jakie preferują spokój, Nowy Targ jest bardzo dobrym wyborem.