Czy w tym roku popularne będą podobne kierunki wakacyjne jak w 2016? Co decyduje o wyborze kraju na urlop?

Planowanie urlopu dobrze jest rozpocząć wcześniej. W ten sposób można liczyć na bardziej atrakcyjne ceny. Jeśli chcemy zaplanować wyjazd samodzielnie, to można czekać na dobre okazje cenowe, jeśli chodzi o bilety lotnicze, natomiast korzystając z biur podróży, również warto przekonać się, co mają do zaoferowania, bo kupując wycieczkę dużo przed terminem, możemy liczyć na ciekawe upusty.


Gdy chodzi o wycieczki 2017, to dużo ludzi stale woli system last minute, w przypadku którego planują tyko datę wyjazdu, a na sam kierunek decydują się na kilka dni przed urlopem.


wakacje kanada
Author: Wambierzyce.pl
Source: Wambierzyce.pl


Podróżni
Author: Yann Caradec
Source: http://www.flickr.com


W ten sposób możemy trafić na spore zniżki i zaoszczędzić dużo pieniędzy. Z tego choćby powodu na ten moment trudno jest wskazać, które kierunki będą cieszyły się większą popularnością. Może być podobnie, jak w ostatnim roku, gdzie z powodu niepokojów w wielu krajach, ludzie częściej decydowali się na takie bardziej swojskie kierunki, gdzie mogli się czuć bezpiecznie. Gdy mowa o Polsce, sporo ludzi zamiast gorącej plaży w Tunezji czy Turcji, wybrało po prostu plaże w swoim kraju. Stąd całkiem sporo turystów skorzystało z możliwości swojej rodzimej turystyki.
Może tego roku modne będą dalekie kierunki, może na tegoroczne wakacje Kanada - ważny link - niektórym wyda się doskonałą opcją. Z pewnością jest to kraj warty zobaczenia, jednak ceny biletów lotniczych w przypadku takich dalekich podróży, zwyczajnie zniechęcają sporo osób. Nie wspominając już o fakcie, iż na lot tracimy bardzo dużo czasu.


Z tego względu raczej możemy sobie pozwolić na taką opcję, kiedy planujemy dłuższy urlop, ponieważ na przykład tydzień, to stanowczo za mało. Czas rozstrzygnie, jakie kierunki tego roku będą na szczycie popularności.