Czyszczenie i smarowanie roweru na wiosnę

Mycie bicykla, smarowanie napędu, linek hamulcowych, sprawdzenie stanu hamulców, napędu itd. W tym artykule odnajdziesz informator, jaki pomoże ci przygotować bicykl do sezonu. Jeśli nie umyłeś roweru przed zimą, zwyczajnie pewnego dnia zakończyłeś jeździć. Bez niepotrzebnych ceregieli walnąłeś go w kąt piwnicy. Wytrzyj go go lekko z kurzu. Zanim przejdziesz do oczyszczania pozostałych elementów roweru, pozbądź się z błota oraz tłuszczu z kółek przerzutki.

Chwyć płaski
przejażdżka rowerowa
Author: Israel_photo_gallery
Source: http://www.flickr.com
śrubokręt i bardzo gruntownie zdrap cały syf z kółeczek. Zaraz wyczyść je z tłuszczu. Chociaż w sumie najwygodniej ci będzie to zrobić po zdjęciu łańcucha. Jeśli nie posiadasz spinki, to użyj szmatki z benzyną ekstrakcyjną. Potem zdejmij tłuszcz z łańcucha.
siodełko roweru
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Znów przyda się ściereczka a także benzyna. Jednakże wcześniej chwyć w dłoń starą szczotkę do zębów i pozbądź się piasku i błota z ogniw łańcucha. Szczotkę możesz maczać w benzynie.

Ciekawią Cię dane na prezentowany temat? To bardzo dobrze, ponieważ posiadamy odpowiedni serwis, który zawiera jedynie informacje, których aktualnie potrzebujesz.

Dopiero teraz chwyć ściereczkę, porządnie wymocz ją w benzynie albo odtłuszczaczu i umyj skrupulatnie cały łańcuch. Uporczywe błoto zdrap szczotką drucianą. Aha i nie łudź się, iż pod koniec czyszczenia na szmatce nie zostaną plamy. Kiedy już wymyłeś kółeczka a także łańcuch, nadeszła pora na zębatki. Zapiekły brud i ziemię, zdrap dokładnie za pomocą wkrętaka bądź szczotki drucianej. Dalej ściereczka, benzyna po czym wycieraj każdą zębatkę .Odsysanie tłuszczu i czyszczenie zębatek kasety. Najpierw zdejmij tylne koło. Inaczej trudno ci będzie domyć kasetę. Ze zdejmowaniem i zakładaniem tylnego koła naprawdę nie ma wiele zachodu. Zamocz szczotkę w etylinie i energicznie pocieraj wszystkie zęby kasety. Brud sam zacznie z niej schodzić. Jeżeli masz zaschnięte błoto na kasecie, wtenczas przedtem zdrap je szczotką drucianą. Pucowanie reszty bicykla. Weź wiadro z ciepłą wodą i płynem do zmywania oraz gąbkę kuchenną. Miękką częścią wypucuj dokładnie każdy zakątek ramy. Najlepiej jeśli zdejmiesz sobie przednie i tylne koło. Wtedy bez kłopotu sięgniesz do każdej szczeliny. Jeśli myjesz bicykl w ciepły dzień, czyń to w cieniu. Inaczej z nagrzanej ramy szybko wyparuje woda pozostawiając brzydkie smugi. Na koniec posprawdzaj hamulce oraz wszystkie linki rowerowe.