Do Tajlandii najlepiej pojechać zimą

Ostatnimi czasy widać prawdziwy turystyczny boom na Tajlandię, która właśnie o tejże porze roku przeżywa największe oblężenie. Przed wyjazdem do hałaśliwego Bangkoku i na rajskie wybrzeża sprawdźcie, w jaki sposób zaplanować wczasy, ażeby nie przepłacić.


W czasie, kiedy skuta mrozem Europa zimuje, Tajlandia kwitnie w blasku słońca.


Dokładnie dlatego będzie to optymalny okres, ażeby wyruszyć w podróż do odległej Azji Południowo-Wschodniej oraz wypocząć od szalejących w Europie zamieci śnieżnych. Od początku listopada do lutego w Tajlandii dominuje pora ciepła i sucha, najbardziej przyjazna dla tułacza. Nie jest tak upalnie jak w gorących miesiącach i, co najistotniejsze, okazjonalnie pada deszcz. Słowem, to kapitalna pogoda na SPAcery po rajskich plażach, trekking po porośniętych bujną roślinnością parkach narodowych, zwiedzanie niebanalnych buddyjskich świątyń jak też poznawanie egzotycznej cywilizacji i smaków odległej Azji. Jeśli idzie o wakacje Tajlandia jest doskonałym wyborem!
Białystok nocą
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com


W Tajlandii, inaczej niż w Europie, rozróżnia się trzy pory roku: suchą oraz gorącą (trwa ona od marca do maja, zaś temperatura powietrza częstokroć przewyższa 40 stopni Celsjusza), wilgotną i gorącą (czerwiec - październik, a wilgoć powietrza oscyluje w granicach 98%) i trwającą aktualnie porę ciepłą i suchą, gdy to temperatura przypomina tę, która zachodzi latem w Europie. Perfekcyjna pora na ekskursję do Tajlandii zaczęła się w listopadzie i potrwa do połowy lutego.


Dokładnie w tym okresie możesz radować się pełnym słońcem, względnym brakiem opadów i przyjemną dla zwiedzania i relaksu temperaturą. W tymże czasie rekomendowana też jest wycieczka do Ziemi Świętej.