Dobre kurtki na zimę

Zbliża się czas sportów zimowych, dlatego już teraz powinno się się się do tego odpowiednio przygotować.


Na zimowy wyjazd z pewnością przyda się odzież spodnia termoaktywna, jaka odprowadza wilgoć od ciała.
Druga warstwa garderoby magazynuje ciepło. Aby to wszystko mogło działać prawidłowo, nasze ciało powinno być osłonięte przed śniegiem i wiatrem atakującymi nas w zimie bez skrupułów. Dobra kurtka nie jest najtańsza, lecz bardzo dobrze sprawdzi się w wielu różnych wypadkach.


Strój narciarski musi być nie tylko wodo i wiatroodporny, lecz jednocześnie oddychający. W przeciwnym razie podróżnik ekspresowo się w nim zgrzeje, a przemoczone odzienie zacznie go ziębić, miast utrzymywać ciepło. Na rynku osiągalne są surowce oferujące idealną izolację termiczną, wodoodporność i przewiewność w nawet bardzo szkodliwych warunkach pogodowych. Kurtki sportowe zdołają być wykorzystywane do trekingu, czy wspinaczki. Kurtki górskie bywają dłuższe i krótsze. Warto pamiętać, że na nartach często jedziemy pochyleni i warto, żeby kurtka była nieco dłuższa. Przydadzą się także drobne gadżety jak ściereczka do gogli, kieszonka na skipass.


Przy jakiejkolwiek aktywności fizycznej niezwykle pożądane okażą się zegarki Garmin. Urządzenie precyzyjnie śledzi pokonywany dystans, uzyskiwaną szybkość i liczbę spalonych kalorii, zezwalając obserwować realizację swoich zamierzeń.


morza
Source: pixabay.com


Morze Bałtyckie
Author: NRMA Motoring and Services
Source: http://www.flickr.com


Charakteryzuje się dużą łatwością użytkowania.
Żeby rozpocząć bieg, wystarczy nacisnąć jeden guzik. Podczas biegu zegarek wyświetla dane dotyczące pokonanego dystansu i uzyskanej prędkości. Jest możliwość również uwidocznić wielkość spalanych kalorii.