Dobrze jest mieć zainteresowanie - hobby jest w stanie dodać skrzydeł i daje spełnienie - może być to na przykład chodzenie po górach

Jeśli kochamy góry, to pewnie często tam jeździmy. Nie ważna jest wtedy pogoda. Zimą pewnie częściej wybieramy narty, a latem na wędrówki.
Chociaż nie jest to regułą. Bywają także tacy, którzy po górach chodzą nawet wtedy, gdy pada śnieg.


samolot
Author: ERIC SALARD
Source: http://www.flickr.com


studenci
Author: Beata Augustyniak
Source: abcslubu.pl


samochód marki ford F150
Author: Yanki01
Source: http://www.flickr.com


Ten, kto uprawia trekking regularnie, wie, że najważniejszy jest profesjonalny sprzęt. I nawet nie chodzi o wygodny plecak czy ciepły sweter, choć one także są szalenie istotne. Jednak, każdy miłośnik górskich wędrówek wie, że dobre buty górskie to podstawa. Jeżeli mamy na przykład przejść 10 km lub nawet więcej, to nie powinniśmy nabawić się otarć. Tym bardziej, że kolejnego dnia będziemy przeżywać totalny koszmar. Będzie nam doskwierał każdy krok i droga będzie po prostu męką. Zatem buty powinny być najlepszej jakości. Powinny być nieprzemakalne, gdyż w górach często jesteśmy zmuszeni przechodzić przez rzeczki albo po prostu nieustannie pada. Jednak, z drugiej strony, tworzywo powinno dawać możliwość nogom oddychanie. Dzięki temu skóra nie będzie się zbytnio pocić. To bardzo ważne przy długich wyprawach. Buty muszą sięgać za kostkę, aby ochraniać ją przed potencjalnym skręceniem. Przecież w górach nie ma równych chodników. Podłoże bywa wyboiste i noga niekiedy może się ześlizgnąć lub przekręcić. Podeszwa musi być antypoślizgowa.
To bardzo ważne, ponieważ regularnie przyjdzie nam stąpać po mokrych kamieniach, które są bardzo śliskie. Masa firm sprzedaje modele damskie oraz męskie w przeróżnych kolorach, zatem mamy w czym wybierać.