Gdańsk, to piękne charyzmatyczne miasto z bogatą historią, wieloma zabytkami i atrakcjami, zarówno dla dzieci, jak i ich dorosłych

Gdańsk to jedno z ładniejszych polskich miast. Usytuowany jest północnej części naszego kraju nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Gdańską na Pobrzeżu Gdańskim. Jest obecnie swego typu rolę ośrodka kulturalnego, naukowego i gospodarczego północnej Polski.
mieszkanie w Gdańsku
Author: kishjar?
Source: http://www.flickr.com
Jest on miejscem z ponad tysiącletnią historią, która została tworzona na przestrzeni wieków za sprawą wpływu wielu kultur i systemów. Zajmuje szóste miejsce w Polsce w aspekcie liczby ludności, a siódme w kwestii powierzchni. Z pewnością także każdy słyszał o Trójmieście, w skład którego wchodzą właśnie Gdańsk - sprawdź- magnumarena.pl/sklep-i-serwis -, a do tego Gdynia i Sopot.

Zabytki w Gdańsku są jednym z najbardziej cenionych zespołów zabytkowych w kraju. Co prawda prawie wszystkie budowle historyczne śródmieścia były rekonstruowane po II wojnie, a większość zabytków uległa zniszczeniu, lecz nie stanęło na przeszkodzie to miastu dostać miano niespotykanie pięknego i zamożnego historycznie miejsca. Inną właściwie istotną kwestią jest posiadany przez miasto port handlowy, który gwarantuje mu status ośrodka gospodarki morskiej. Jeśli planuje się zwiedzanie tego uroczego miasta z rodziną to naturalnie powinno się zasięgnąć wiedzy jakie atrakcje dla dzieci skrywa Gdańsk. Jedną z interaktywnych atrakcji jest widok na miasto z punktu widokowego ulokowanego obok Centrum Hewelianum. Niesamowitą zabawę młodszym turystom zagwarantuje również PGE Arena, gdzie maluchy mogą pojeździć na gokartach lub na tyrolce.stare miasto
Author: Harald Groven
Source: http://www.flickr.com
Następna rzecz, która zapewni dużo zabawy waszym pociechom to wizyta na genialnym placu zabaw Loopys World Gdańsk, gdzie każdy malec podda się atmosferze swawoli. W ofercie Gdańska jest także jedno z najbardziej znanych miejsc tego miasta – ZOO Gdańsk Oliwa. Stanowi to nie tylko atrakcje dla dzieci , ale także dla ich opiekunów.
Najbardziej jednak spodobać się może przepiękne Stare Miasto Gdańska i najczęściej wybierana przez turystów trasa, która biegnie Drogą Królewską od Bramy Wyżynnej, aż do ulicy Długiej na Długi Targ. Jest tam usytuowana bardzo znana fontanna Neptuna.

Jeśli omawiana w tym serwisie problematyka jest według Ciebie zajmująca, to dodatkowo sprawdź też pozostałe warte zerknięcia (https://www.wizabroker.pl/wizy-do-rosji/) artykuły!

Jest także opcja, by zwiedzać zabytki w Gdańsku od strony wody, z poziomu kajaka lub statku w czasie rejsy. Za przyczyną ogromnej ilości ścieżek rowerowych można zwiedzać miasto w czasie rowerowej podróży.

Opcji, aby zwiedzić zabytki w Gdańsku i wyszukać atrakcje dla dzieci jest mnóstwo. Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy spędzić czas wolny i czego oczekujemy.