Gdańsk, to piękne charyzmatyczne miasto z bogatą historią, wieloma zabytkami i atrakcjami, zarówno dla dzieci, jak i ich dorosłych

Gdańsk to jedno z ładniejszych polskich miast. Usytuowany jest północnej części naszego kraju nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Gdańską na Pobrzeżu Gdańskim. Jest obecnie swego typu rolę ośrodka kulturalnego, naukowego i gospodarczego północnej Polski.

mieszkanie w Gdańsku
Author: kishjar?
Source: http://www.flickr.com
Jest on miejscem z ponad tysiącletnią historią, która została tworzona na przestrzeni wieków za sprawą wpływu wielu kultur i systemów. Zajmuje szóste miejsce w Polsce w aspekcie liczby ludności, a siódme w kwestii powierzchni. Z pewnością także każdy słyszał o Trójmieście, w skład którego wchodzą właśnie Gdańsk - sprawdź- magnumarena.pl/sklep-i-serwis -, a do tego Gdynia i Sopot.

Zabytki w Gdańsku są jednym z najbardziej cenionych zespołów zabytkowych w kraju. Co prawda prawie wszystkie budowle historyczne śródmieścia były rekonstruowane po II wojnie, a większość zabytków uległa zniszczeniu, lecz nie stanęło na przeszkodzie to miastu dostać miano niespotykanie pięknego i zamożnego historycznie miejsca. Inną właściwie istotną kwestią jest posiadany przez miasto port handlowy, który gwarantuje mu status ośrodka gospodarki morskiej.
Jeśli planuje się zwiedzanie tego uroczego miasta z rodziną to naturalnie powinno się zasięgnąć wiedzy jakie atrakcje dla dzieci skrywa Gdańsk. Jedną z interaktywnych atrakcji jest widok na miasto z punktu widokowego ulokowanego obok Centrum Hewelianum. Niesamowitą zabawę młodszym turystom zagwarantuje również PGE Arena, gdzie maluchy mogą pojeździć na gokartach lub na tyrolce.

stare miasto
Author: Harald Groven
Source: http://www.flickr.com
Następna rzecz, która zapewni dużo zabawy waszym pociechom to wizyta na genialnym placu zabaw Loopys World Gdańsk, gdzie każdy malec podda się atmosferze swawoli. W ofercie Gdańska jest także jedno z najbardziej znanych miejsc tego miasta – ZOO Gdańsk Oliwa. Stanowi to nie tylko atrakcje dla dzieci , ale także dla ich opiekunów.
Najbardziej jednak spodobać się może przepiękne Stare Miasto Gdańska i najczęściej wybierana przez turystów trasa, która biegnie Drogą Królewską od Bramy Wyżynnej, aż do ulicy Długiej na Długi Targ. Jest tam usytuowana bardzo znana fontanna Neptuna. Jest także opcja, by zwiedzać zabytki w Gdańsku od strony wody, z poziomu kajaka lub statku w czasie rejsy. Za przyczyną ogromnej ilości ścieżek rowerowych można zwiedzać miasto w czasie rowerowej podróży.

Opcji, aby zwiedzić zabytki w Gdańsku i wyszukać atrakcje dla dzieci jest mnóstwo. Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy spędzić czas wolny i czego oczekujemy.