Gdzie możemy kupić dobry sprzęt myśliwski?

Myśliwych ci u nas dostatek. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast - Dian, księży a wiek właścicieli sztucerów, dubeltówek i kniejówek określa szeroka rozpiętość. Polubiliśmy łowiectwo. Łowiectwo - nie myślistwo, gdyż to określenie oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zachowanie wszelakich gatunków oraz właściwej populacji zwierząt leśnych. Ich nadmiar wyrządza niestety wielkie szkody rolnikom i leśnikom, w związku z tym obowiązkowa jest stała kontrola ich liczebności.
na polowaniu
Author: TheTurducken
Source: http://www.flickr.com
Dziś, myśliwy (zobacz również polowania w polsce) to już nie mężczyzna odziany w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z łukiem i czyhający na swą zdobycz. To diametralnie różny obraz, na który składa się nowoczesna broń (nauka strzelania) i optyka myśliwska i gadżety strzeleckie. Prawdziwy myśliwy dba także o odpowiedni strój na polowanie. Nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, lecz przede wszystkim dla wygody i dobrego samopoczucia w czasie polowań. Nie trzeba zapewne nikomu opisywać nieprzyjemnego uczucia, które pojawia się po całonocnym spacerze w niewygodnych butach czy przemoczonej odzieży.


Wszystkie te elementy stroju myśliwego są niesamowicie ważne. Czym należy się kierować przy zakupach ubrań na polowanie, aby czuć się wygodnie? Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie chronią na polowaniu przed złą pogodą, nie ogranicza ruchów a bywa, że ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, niska waga, wytrzymałość i wiatroszczelność to najważniejsze zalety kurtki myśliwskiej. Membrana gwarantuje nam 100 % ochronę przed wodą, zaś dużo funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu
Author: Susan Drury
Source: http://www.flickr.com
Ocieplany, odpinany kaptur również przyda się w czasie zimnych poranków. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „nieszeleszczące”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, że nadają się do noszenia o różnych porach roku. Dlatego głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Dobrze dobrana odzież myśliwska pozwoli nam na swobodne obcowanie z przyrodą i w słońcu i w deszczu.