Gdzie na bezpieczne zagraniczne wczasy 2017? Które kraje omijać? Dokąd nie jechać?

Wybierając się na wakacje z familią liczymy na idylliczne chwile, wolne od napięcia oraz jakichkolwiek kłopotów.


Stąd lepiej przed wyjazdem upewnić się, czy w wybranym przez nas turystycznym raju na pewno będziemy czuć się bezpiecznie.
Trudna sytuacja gospodarcza oraz polityczna sprawia, iż poniektóre spośród państw będących popularnymi wakacyjnymi destynacjami, stają się niestabilne jak też nie zawsze potrafią zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym turystom z innych państw. Idzie tu oczywiście o terrorystyczne zagrożenia. Częstokroć w wyniku szumu medialnego mamy do czynienia z mnóstwem sprzecznych informacji, poniektóre zostają odwoływane już po kilku godzinach, inne czasami wyolbrzymiają ryzyko. Z tej przyczyny najbardziej rzetelnym źródłem naszej informacji winno być Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które na swojej stronie www umieszcza ostrzeżenia dla podróżujących w zależności od aktualnej sytuacji. A może tego lata Kuba z Niemiec?


z niemiec]


Paradoksalnie wzrost zagrożenia w niektórych krajach uznawanych przez Polaków za turystyczne raje, nie musi znaczyć nudnych, nieudanych wakacji. Jest to okazja na poznanie nowych państw, uniknięcie rutyny, odkrycie nowiuteńkiego ukochanego miejsca? Zamiast jechać po raz kolejny do Egiptu, może warto zainteresować się tym, co mają do zaoferowania pozostałe państwa? W Europie, w którym to miejscu sytuacja jest stabilna, nie brakuje uznanych turystycznych marek, jak Włochy czy Chorwacja.

Jeśli zaintrygowały Cię informacje w naszym artykule, to doczytaj kolejne wątki na następnej stronie, która znajduje się pod poniższym linkiem.

Wyspy Kanaryjskie z kolei to bezpieczny kierunek na wakacje praktycznie przez cały rok.
Ostatnimi czasy z powodu kryzysów swą pozycję troszkę utraciła Grecja, jednak część greckich wysp dalej ma się świetnie wśród turystycznych wyborów Polaków.