Gdzie skierować się na urlop

Wiele osób swój pierwszy dłuższy okres wypoczynku rozpoczyna już w pierwszych dniach maja. Jeśli dobrze się wszystko ułoży, to niekiedy starczy dostać parę dni wolnego, aby móc się cieszyć nawet dwunastodniowym wolnym.


noclegi na weekend
Author: Groman123
Source: http://www.flickr.com
A że w maju czasami może już być ciepło, to nie dziwi fakt, że w licznych miejscowościach turystycznych zaczynają się pojawiać tłumnie turyści. Oczywiście mowy nie będzie o plażowaniu i kąpielach, lecz jeżeli trafi się na słoneczną pogodę, to można aktywnie spędzić czas na pieszych i rowerowych wycieczkach czy po prostu na zwyczajnym słodkim lenistwie. Jeżeli będzie chodzić o kierunki to od lat największym zainteresowaniem będą się cieszyć Tatry i ich stolica, czyli Zakopane. Na początku długiego weekendu dotarcie tam zajmuje kilka razy dłużej niż normalnie, a na szlakach turystycznych tworzą się niekiedy kolejki wędrowców. Także pozostałe górskie miejscowości mają w tym czasie duże wzięcie, okres ten przy dobrej pogodzie to idealna pora na to, żeby cieszyć się przyrodą naszych przepięknych turystycznych tras.

Następnym chętnie wybieranym miejscem wyjazdów na majówki jest Wybrzeże Bałtyckie.
Stokrotki
Author: Groman123
Source: http://www.flickr.com
Co prawda na początku maja morze będzie jeszcze za chłodne na kąpiele, lecz wielu wczasowiczów bardzo chętnie korzysta z faktu, że w tym okresie jest mało ludzi i aktywnie wypoczywa biegając, spacerując czy robiąc wycieczki rowerowe (odnośnik do źródła). Całkiem sporo wypoczywających można także spotkać na mazurskich jeziorach, dostrzegły to również wypożyczalnie sprzętu pływającego, które tak wcześnie zaczynają działanie.

Wybierając odpoczynek na początku maja trzeba mieć na uwadze to, że trzeba będzie sporo wcześniej zarezerwować odpowiedni nocleg. Noclegi na długi weekend kosztują trochę taniej niż podczas wakacji, jednak ze względu na to że nie będzie ich tak dużo, to wybierając się w podróż mogą być problemy, żeby wynająć coś interesującego. Dużo korzystniejszym pomysłem może być wcześniejsza rezerwacja, która na pewno pozwoli na uniknięcie kłopotów z kwaterą na urlop.