Jak kurorty w naszych górach starają się zachęcić turystów, oferta Bukowiny Tatrzańskiej dla narciarzy

Polskie góry mogą zaoferować dużo atrakcji o każdej porze roku. Wiosna, lato i jesień to czas rowerowych i pieszych wędrówek, szczególnie w czasie słonecznych dni szlaki zapełniają się turystami, a w większości schronisk trudno znaleźć jakiś nocleg. Za to w zimie w ren rejon Polski przybywają tysiące miłośników szaleństwa na śniegu, a właśnie na nich będą czekać liczne stoki narciarskie i wyciągi. Miasteczka z tego regionu coraz bardziej zaczynają inwestować, standardem już są w pełni oświetlone i naśnieżane trasy, pozwalające na uprawianie narciarstwa do późnego wieczora, nawet jeżeli zabraknie naturalnego śniegu.


bukowina tatrzańska
Author: Brandon Atkinson
Source: http://www.flickr.com
Powstają także szybkie, nowoczesne wyciągi, które eliminują długie kolejki, a oprócz tego szeroko rozbudowuje się baza noclegów. Dzięki temu nasze narty góry stają się coraz bardziej konkurencyjne w porównaniu chociażby z sąsiadami z południa czy propozycją alpejskich kurortów - sprawdź Rusinski. Jednak jeszcze w tej dziedzinie jest sporo do zrobienia, stąd też co chwilę zaczynają się pojawiać nowe inwestycje i pomysły, żeby tak dużo jak się da turystów zachęcić do przyjazdu.

W niejednej miejscowości, zwłaszcza w wyższych górach, sezon czasami będzie trwał nawet kilka miesięcy. Już początkiem grudnia, przy dobrych warunkach można w niejednym miejscu poszusować na desce albo nartach. Coraz popularniejsze stają się pobyty w okresie
góry
Author: SFTRIX
Source: http://www.flickr.com
świąt i Nowego Roku, a później następne dwa miesiące, aż do końca lutego, są ferie zimowe, w czasie których dzieci z całej Polski tłumnie przyjeżdżają na zimowy odpoczynek.


Jedną z najbardziej popularnych miejscowości w górach, często wybieraną na urlop zimową porą, jest Bukowina Tatrzańska. Oferuje ona doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, co zresztą widać doskonale po ilości gości, którzy odwiedzają to miejsce. Praktycznie każdy stok Bukowina Tatrzańska (kliknij w link) jest doskonale przygotowany, oświetlony i wyrównany. Trasy są przystosowane i dla umiejących dobrze jeździć, i dla amatorów, tak więc bez żadnych problemów każdy może znaleźć miejsce pasujące do umiejętności, które posiada.