Jakie zalety dla osób jeżdżących na rowerach mają wyznaczone szlaki i ścieżki.

Jak tylko robi się ładna pogoda, to na naszych ulicach i chodnikach zaczyna się pojawiać mnóstwo rowerów. W ostatnim czasie taka forma wypoczynku ogromnie zyskała na popularności, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.


Jest to stosunkowo tani sport, ponieważ przyzwoITy rower można zakupić za kwotę w okolicach tysiąca złotych. A jednocześnie jazda rowerem ma nieocenione zalety dla zdrowia, poprawia siłę, wytrzymałość i kondycję. Coraz większa ilość osób zamienia w cieplejszym okresie roku samochód właśnie na dwa kółka, i dojeżdża w ten sposób do pracy. Niekiedy to może być dużo szybsze, niż stanie w korkach, na pewno zdrowsze i też znacznie tańsze, bo nie ma potrzeby wydawania za paliwo. Szczególnie w dużych miastach dojazdy w takiej formie zaczynają się cieszyć sporą popularnością, bowiem i tam właśnie będą najdłuższe korki.


trasy rowerowe wrocław
Source: flickr.com


Tak duże zainteresowanie jazdą na rowerze bierze się z kilku rzeczy. Przede wszystkim intensywnie się rozwija infrastruktura, na terenie miast i w okolicach są wyznaczane specjalne ścieżki i trasy rowerowe Kraków. Dzięki nim nie ma potrzeby jeżdżenia po zatłoczonych ulicach, co przy braku kultury jazdy naszych kierowców nie zawsze jest najbezpieczniejszym pomysłem.
A na takich ścieżkach rowerzyści mogą się poruszać bez obawy o potrącenie przez nieuważnego kierowcę, co w przypadku osób starszych i dzieci jest niezwykle ważne. Co ważne, cały czas kładziony jest nacisk na polepszenie bezpieczeństwa rowerzystów, więc wygląda na to, że kolejne trasy rowerowe Wrocław cały czas będą powstawać.