Jakie znaczenie mają konie w życiu człowieka, z jakiego powodu hipoterapia ma taką dużą skuteczność w wielu chorobach.

ludzie od bardzo dawna związani są mocno z końmi. Zwierzęta te przez bardzo długo były głównym środkiem przemieszczania się, czy do dla zbrojnych czy do ciągnięcia karet i wozów. Niebagatelną rolę odrywały w rolnictwie, kiedy nie znano maszyn i ciągników to konie właśnie ciągnęły pługi czy brony.


jazda konna
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Pojawienie się urządzeń mechanicznych spowodowało, że przestano ich używać w wymienionych powyżej zastosowaniach, co jednak nie oznaczało że odeszły w niebyt. Jest całkowicie odwrotnie, jazda konna cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, mimo że nie należy do najtańszych sportów. Co rusz otwierają się kolejne stadniny, a wielbicieli jeździectwa systematycznie przybywa. Są osoby, dla jakich obcowanie z końmi dostarcza im wiele zadowolenia i satysfakcji, bardzo chętnie udzielają się oni również w opiece nad nimi, dzięki czemu jeszcze lepiej poznają te wspaniałe zwierzęta. Lecz oprócz samej przyjemności konna jazda ma także wiele zalet dla zdrowia, nie tylko wzmacnia i poprawia kondycję u jeźdźców, ale też jest wykorzystywana w wielu poważnych chorobach - info o hipoterapii.


Krakow
Author: Pawel Loj
Source: http://www.flickr.com
- .


Leczenie za pomocą konnej jazdy znane też jest jako hipoterapia. Jak pokazują liczne przypadki, jest ono w wielu schorzeniach bardzo przydatne i daje doskonałe rezultaty. Przeważnie konna terapia stanowi uzupełnienie klasycznych sposobów leczenia, jednak to, czego nie da się osiągnąć przy pomocy lekarstw, to kwestia psychiki. Dzięki obecności zwierzęcia chora osoba może choć na krótki czas zapomnieć o czasami bardzo bolesnych zabiegach, jakie musi codziennie robić. Nierzadko pomiędzy nią a koniem pojawia się prawdziwa przyjaźń, jaka później przenosi się na ogólny stan chorego. Również jazda konna jest niezwykle pomocna, niezwykle pozytywnie będzie ona bowiem wpływać na rozluźnianie i napinanie mięśni, mobilizując je do pracy.

Zaciekawił Cię ten artykuł? To świetnie, gdyż też ta oryginalna publikacja (https://citycentralapartments.pl/apartament-2-pokojowy-ul-biskupia-10-wroclaw/) zafascynuje Cię bez reszty, więc sprawdź to!

/J]Aktualnie z hipoterapii korzysta z dobrymi rezultatami coraz więcej pacjentów. Są wśród nich dzieci z mózgowym porażeniem, problemami z postawą czy zespołem downa, lecz również w przypadku dorosłych, przykładowo po wylewie, daje doskonałe rezultaty.