Kiedy jechać do Turcji?

Turecka wiosna jest na znacznym obszarze państwa zielona oraz pełna życia.


Po zimie, bogatej w opady, a w niektórych regionach również w śnieg, nastaje czas cieplejszy, jednak jeszcze nie skwarny.
agencja
Author: blmurch


Mogą pojawić się przelotne opady . Temperatura nareszcie przewyższa 20 stopni, a w maju możemy się już spodziewać, iż do 20 stopni ociepli się woda. Tylko z wyprawą na wschód państwa, gdzie zima jest długa i śnieżna, powinniśmy poczekać na późną wiosnę, np. czerwiec. W miesiącu czerwcu temperatura wód na Tureckiej Riwierze może osiągnąć już dwadzieścia pięć stopni. Należy dodać, że kwiecień oraz maj to „miesiące przygotowawcze” do właściwego sezonu, więc można się spodziewać niższych cen. Będzie też mniej osób niż w sierpniu oraz lipcu. Wycieczkę na wiosnę, w okresie od kwietnia do czerwca , powinny rozważyć również osoby, jakie trudzą się w trakcie letnich upałów, przekraczających 30 stopni.


linie lotnicze
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Późny czerwiec i lipiec a także sierpień to okres, w jakim Turcja - coraltravel.pl/Turcja/Alanya/hotel/BONE-CLUB-SVS/626/40-2258-24FF.html - z Niemiec będzie najbardziej oblegana przez podróżników. Wybrzeża w kurortach są pełne, dlatego że i pogoda pewna – nie musimy się obawiać, iż deszcz oraz zasnute chmurami niebo zepsują nam wakacje. Także zachód (Stambuł) jak też środek Turcji są suche oraz upalne. Możemy dostać ogrom świeżych owoców – dojrzałe będą już figi i morele.
Jeśli zamierzamy wiele zwiedzać, lepiej będzie odwiedzać niektóre popularne miejsca, takie jak stambulskie Wyspy Książęce bądź Pamukkale w środku tygodnia. W czasie weekendów bowiem, oprócz obieżyświatów, miejsca owe odwiedzają również Turcy.