Kiedy pojechać do Kenii?

Afrykańskie gorące słoneczko, rozgrzany piasek oraz temperatura wody przewyższająca dwadzieścia stopni Celsjusza – kapitalne warunki na plażowanie i morskie kąpiele.


Wakacje w Kenii to wypoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu.


Co najważniejsze, idealne warunki pogodowe na wybrzeżu panują niemal w ciągu całego roku. Kraj ten usytuowany jest w strefie równikowego klimatu monsunowego. Na wybrzeżu, w pasie do 40 kilometrów i w górach dominuje klimat wilgotny, natomiast na pozostałym obszarze – klimat suchy. Równikowe położenie sprawia, iż amplituda roczna temperatur jest raczej wyrównana. Przeciętna miesięczna temperatura nad morzem wynosi 27 stopni Celsjusza, natomiast 15 stopni w górzystym terenie.


wyżywienie
Author: Jose A.
Source: http://www.flickr.com


Kiedy więc pojechać do Kenii? Wybór odpowiedniego terminu uzależniony jest od rejonu jak też celu wyjazdu. Jeśli wyruszając do Kenii mamy w planach głównie odetchnięcie na plaży a także nurkowanie (zobacz kliknij aby zobaczyć więcej), rekomendujemy czas od grudnia do marca. Przy czym pamiętajmy, iż luty oraz marzec to czas bardzo gorący. Jeśli nie przepadamy za przesadnie wysokimi temperaturami, a równocześnie chcemy postawić na wodne sporty, najodpowiedniejszym wyborem będzie okres od lipca do września, gdy będzie poniżej 30 stopni Celsjusza i na dodatek wieje południowo-wschodni wiaterek jaki stwarza rewelacyjne warunki pod windsurfing. Jeśli natomiast interesuje nas zwiedzanie Kenii, przede wszystkim polecamy lipiec, sierpień i wrzesień, gdy temperatury obniżają się.
Będzie to doskonały czas na safari i ekskursje objazdowe po Kenii – wielogodzinne wyprawy po bezkresnej afrykańskiej sawannie będą dużo bardziej przyjemne. Jeżeli idzie o koszt takiej wyprawy, najbardziej opłacalna jest Kenia (zobacz i porównaj) z Niemiec.