Kiedy pojechać do Kenii?

Afrykańskie gorące słoneczko, rozgrzany piasek oraz temperatura wody przewyższająca dwadzieścia stopni Celsjusza – kapitalne warunki na plażowanie i morskie kąpiele.


Wakacje w Kenii to wypoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu.
Co najważniejsze, idealne warunki pogodowe na wybrzeżu panują niemal w ciągu całego roku. Kraj ten usytuowany jest w strefie równikowego klimatu monsunowego. Na wybrzeżu, w pasie do 40 kilometrów i w górach dominuje klimat wilgotny, natomiast na pozostałym obszarze – klimat suchy. Równikowe położenie sprawia, iż amplituda roczna temperatur jest raczej wyrównana. Przeciętna miesięczna temperatura nad morzem wynosi 27 stopni Celsjusza, natomiast 15 stopni w górzystym terenie.


wyżywienie
Author: Jose A.
Source: http://www.flickr.com


Kiedy więc pojechać do Kenii? Wybór odpowiedniego terminu uzależniony jest od rejonu jak też celu wyjazdu. Jeśli wyruszając do Kenii mamy w planach głównie odetchnięcie na plaży a także nurkowanie, rekomendujemy czas od grudnia do marca. Przy czym pamiętajmy, iż luty oraz marzec to czas bardzo gorący. Jeśli nie przepadamy za przesadnie wysokimi temperaturami, a równocześnie chcemy postawić na wodne sporty, najodpowiedniejszym wyborem będzie okres od lipca do września, gdy będzie poniżej 30 stopni Celsjusza i na dodatek wieje południowo-wschodni wiaterek jaki stwarza rewelacyjne warunki pod windsurfing. Jeśli natomiast interesuje nas zwiedzanie Kenii, przede wszystkim polecamy lipiec, sierpień i wrzesień, gdy temperatury obniżają się.
Będzie to doskonały czas na safari i ekskursje objazdowe po Kenii – wielogodzinne wyprawy po bezkresnej afrykańskiej sawannie będą dużo bardziej przyjemne. Jeżeli idzie o koszt takiej wyprawy, najbardziej opłacalna jest Kenia (zobacz i porównaj) z Niemiec.