Maluchy w obecnych czasach mają o wiele większe możliwości, aby realizować swoje pasje, niż ich rodzice jakieś 30 lat temu

Maluchy mają różne hobby. Niekiedy muszą spróbować kilku rzeczy, by dowiedzieć się, czym naprawdę chcą się zająć.


zabiegi
Author: FaceMePLS
Source: http://www.flickr.com


biuro podróży
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


By dziecko było w stanie efektywniej zająć się pewnym wybranym przez siebie sportem, to warto posłać je czasami na jakiś wyjazd.


Obozy sportowe to fantastyczny pomysł. Tym bardziej w obecnych czasach, kiedy dzieciaki zbyt dużo czasu spędzają przed telewizorem lub z tabletem na kolanach. Wyjazd sportowy, gdzie nasza pociecha będzie mogła oddawać się swojej pasji bez jakichkolwiek utrudnień pozwoli jej uświadomić sobie czy jest to sport jej życia. Jeśli po powrocie wciąż będzie twierdzić, że chce trenować ten sport, to znaczy, że złapało przysłowiowego bakcyla. Powinniśmy wtedy umożliwić mu rozwój swojej pasji. Obozy (upoluj okazje na obozy letnie Grecja: http://steja.pl/letnie-obozy-mlodziezowe/grecja) są tak dobre, że dziecko spędza tam mnóstwo czasu właśnie na ulepszaniu swoich umiejętności. Czasami są nawet 2 czy 3 treningi każdego dnia. Obozy (rzuć okiem na obozy młodzieżowe: http://www.steja.pl/) mogą być rzecz jasna przeróżne (przykładowo harcerskie albo pływackie), ale zamysł jest ten sam - zahartowanie organizmu i możliwość spędzenia czasu z grupą rówieśników oraz bez elektroniki. Kiedy brzdące mają czas wypełniony co do każdej minuty, to nie maja ani czasu ani sił, żeby jeszcze sięgać po gry lub tablet. Są po prostu zbytnio zmęczone.
Ale jest to pozytywne zmęczenie, które powoduje, że w organizmie krążą endorfiny - więc to hormon szczęścia.


Warto wysyłać maluchy na obozy sportowe, aby miały możliwość uczyć się samodzielności oraz życia wśród kolegów.