Masz dosyć spędzania wczasów nad morzem? Postaw na Pieniny – na górskie wyprawy i kąpiele pośród średniowiecznych zabytków

Znakomite na urlop z rodziną, wypad z paczką lub weekendową wyprawę we dwoje. Nieskazitelnie czyste jeziora, urzekające zabytki jak i zapierające dech w piersiach widoki – to wszystko znajdziesz tylko w Pieninach.
Pieniny to jedno z najniższych pasm górskich w Polsce, ciągnących się od Czorsztyna do Szczawnicy.

Przekonaj się, że ta wskazówka spod linku nie umknie Twojej uwadze, gdyż nakreśla dokładnie tego rodzaju problematykę, co tekst, który dokładnie w teraz czytasz.

Najwyższy szczyt górski – Trzy Korony – osiąga niespełna 1000m. (dokładnie 983m.n.p.m) i stanowi najpopularniejszy punkt wycieczek dla przyjeżdżających w Pieniny turystów.


Wybierając się w Pieniny nieodzowną częścią wyprawy jest przepływ Dunajcem ze Sromowców Wyżnych, mieszczących się po stronie słowackiej do Szczawnicy. Podczas przepływu turyści mogą podziwiać w pełnej okazałości szczyty Trzech Koron oraz Sokolicy – najbardziej okazałych szczytów Pienin.


Spragnieni kąpieli wodnych mogą wybrać się do okolicznej Niedzicy nad Jezioro Czorsztyńskie, w której znajduje się przeznaczona do tego celu plaża. A podczas kąpieli można nacieszyć się pięknymi widokami zamków: w Niedzicy oraz Czorsztynie. Nieodzownym widokiem będą tam również przemierzające co chwilę statki z turystami, którzy mają okazję tym sposobem obejrzeć jezioro dookoła. Warto samemu też udać się na rejs statkiem, podczas którego przewodnik przedstawi historię okolicznych wiosek. Jeśli chodzi o noclegi Pieniny przeczytaj tutaj proponują sporą bazę hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych, które dostępne są dla każdego. Najbardziej znana pod tym względem jest Szczawnica, skąd rozpoczyna się większość szlaków turystycznych.


Author: Diana Wieczorek
Przebywając na wakacjach w Szczawnicy nie można jeszcze pominąć Palenicy, na którą można ruszyć na piechotę lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Z tego miejsca rozpościera się piękna panorama samej Szczawnicy oraz jej okolic. Poza tym warto również zobaczyć niewielki, ale równie urzekający Wodospad Zaskalnik. O ile czas nam pozwoli, można udać się również na małą wycieczkę rowerową wzdłuż Dunajca, która pozwoli nam nacieszyć się tymi pięknymi krajobrazami jeszcze z innej perspektywy. Planując pobyt w Pieninach z dziećmi, nie obędzie się też bez wizyty Parku Dolnym, w którym mieści się plac zabaw dla dzieci z fontannami. Dla starszych i odważnych dzieci polecany jest jeszcze okoliczny park linowy, w którym mogą aktywnie spędzić czas i jeszcze milej zapamiętać Szczawnicę.
Łóżko japońskie
Author: Beds.pl
Source: Beds.pl
Jeśli chodzi o noclegi Pieniny od strony Szczawnicy będą więc znakomitym punktem wypadowym do wszelkich wycieczek oraz odpoczynku.
Pieniny to sprawdzony rejon, w którym można aktywnie spędzać urlop, ale i dobrze odpocząć w zaciszu cudownych widoków i szumu Dunajca w tle. Dla każdego zwiedzającego coś dobrego.