Na wypoczynek w Pieniny! Z jakiego powodu warto wybrać się na wakacje w to miejsce?

W dzisiejszych czasach Polacy coraz chętniej decydują się na spędzenie wakacji w obrębie kraju. Wiąże się to przede wszystkim z silnym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Powstaje coraz więcej ośrodków oraz wszelkiego typu atrakcji, które gwarantują iż w danym miejscu z pewnością nie będziemy się nudzić. Wzrasta też pewnego rodzaju świadomość wynikająca tego, iż nasz kraj jest pełen zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.
góry, Pieniny
Author: Karen Rustad
Source: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, iż do takich miejsc można zaliczyć jedne z polskich gór, jakimi są Pieniny. Jest to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, drugi co do popularności jeśli chodzi o krajobraz górski. Przez ostatnie kilkanaście lat obszar ten uległ bardzo silnemu rozwojowi, powstała świetnie dostosowana do potrzeb turystów infrastruktura, wysokiej klasy bazy noclegowe oraz dobrze opracowana komunikacja.


Kiedy jesteśmy już w Pieninach, mamy do wyboru kilkanaście szlaków turystycznych. Duży atut tego górskiego krajobrazu stanowi znajdujący się tam Dunajec, po którym organizowane są spływy na tratwach, cieszące się wielką popularnością. Bardzo dużą rolę odgrywają obecne na tym terenie zabytki, takie jak zamek w Czorsztynie czy w Niedzicy, które są świadectwem dziedzictwa kulturowego naszego kraju . Różnego typu ciekawostki i atrakcje znajdziemy również w Krościenku nad Dunajcem. Nie należy rzecz jasna pominąć Pienińskiego Parku Narodowego, będącego pierwszym parkiem narodowym jaki został założony w Polsce.
Przyczyn do wizyty w Pieninach jest jak widać bardzo wiele, zatem jedyne co należy zrobić to ustalić sobie wolny tydzień w pracy i wyruszać w podróż! Wybranie zakwaterowania będzie błahostką, wystarczy że wyszukamy w sieci hasło ‘noclegi w pieninach’, a uzyskamy dostęp do setek pensjonatów, hoteli czy prywatnych kwater na terenie Pienin - patrz na jasna lepiej jest zająć się tym wcześniej, szczególnie jeśli chcemy tam pojechać w napiętym dla turystyki okresie.
Trudno zaprzeczyć, iż, Pieniny są idealnym wyborem jeżeli mówimy zarówno o letnim, jak i zimowym urlopie. Mnogość atrakcji i rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna gwarantują, iż będziemy mieli możliwość odpoczęcia na łonie natury, przy okazji ciesząc oko widokiem malowniczych górskich krajobrazów. Nie powinniśmy się zatem zbyt długo zastanawiać, tylko zapakować bagaż i ruszać w Pieniny! - wejdz na .