Największe atrakcje Egiptu

Egipt to możliwość doświadczenia niezwykłej przygody. Państwo to do zaoferowania ma bez liku rozmaitych atrakcji, w tym podziwianie piramid, safari na wielbłądzie z beduińskimi przewodnikami czy rejs promem po Nilu.


Wielu naukowców ciągle spiera się, czy wznosząca się w południowej części Synaju tak zwana Dżabal Musa to dokładnie góra Horeb z historii Mojżesza. Na sam wierzchołek prowadzą Schody Pokutne liczące nieomalże 4 tysiące schodków! Czekając na szczycie świtu, podziwiać możemy oszałamiający widok na skalisty krajobraz a także rysującą się w oddali zatokę Akaba. Większa część osób, które przyjeżdżają tu z Polski, prawie zawsze nie ma czasu na rozglądniecie się po tym mieście. A wielka szkoda, albowiem jeżeli przeznaczymy na zwiedzenie metropolii co najmniej tydzień, ujrzymy fantastyczną metropolię pozbawioną kłopotliwej powierzchowności w postaci korków jak też ciężkiego powietrza. W owym mieście a także jego najbliższej okolicy znajdują się najcenniejsze zabytki Egiptu z czasu faraonów, a także islamskie oraz koptyjskie, nigdy nie wiesz, kiedy spacerując po mieście natkniesz się na następny wspaniały cień historii.


Skandynawia
Author: Christoph Strässler
Source: http://www.flickr.com


Usytuowane na przedmieściach Kairu, oszałamiające piramidy w Gizie to wizytówka starożytnego Egiptu, jaką po prostu musimy zobaczyć własnymi oczami. Najogromniejszą z zespołu piramid jest na pewno piramida Cheopsa: w rzeczy samej niezapomniany widok. Warto wiedzieć,iż jest ona jedynym z 7, ocalonych do dzisiaj, cudem Starożytności.
Rozmiary tej monumentalnej budowli sprawiają, iż turyści stający przed tą niesamowitą budowlą przeważnie czują pokorę przed dawnymi budowniczymi. Jeżeli idzie o koszta takiej wyprawy, najtańsza opcja to Egipt z Niemiec.