Nie trzeba być himalaistą, aby móc odpoczywać w górach i czerpać z tego wielką przyjemność

Nie istnieje nic cenniejszego niż rodzinny wypad w pobliskie góry. Od czasu do czasu wszyscy zasługujemy na odpoczynek. Aby się zrelaksować wcale nie ma potrzeby udawać się w daleką drogę.
Czasami nieznaczna zmiana otoczenia jest na wagę złota.


[IMG=1409/54042a45a4a09___flickr_11323617924.jpg|L|W=166|ALT=Szklarska Poręba


Jeżeli trafił nam się niespodziewany długi weekend, należy jak najbardziej pomysłowo go spożytkować. Istnieje na to wiele opcji. Rześkie powietrze, piesze wycieczki, piękne krajobrazy – to z pewnością korzyści płynące z wycieczki (pełna oferta tutaj: Polskie Linie Lotnicze) (zobacz http://www.villapolonia.eu/wycieczki-fakultatywne-na-dominikane.html) w góry. Atrakcyjnych miejscówek zdaje się być bez liku. Jeśli interesuje nas Szklarska Poręba noclegi nie będą sprawiały kłopotu. Oferta wygodnych domków letniskowych jest tak bogata, iż nawet najbardziej wymagający turysta znadzie coś idealnego. Jednak, nieprzerwany rozwój turystyki w polskich górach spowodował, iż amatorów pieszych wędrówek przybywa z roku na rok. Dlatego też, jeżeli planujemy podróż do takiego miejsca jak Szklarska Poręba noclegi warto zorganizować zawczasu, gryż najlepsze wille - będące blisko ścieżek turystycznych - rezerwuje się już ze sporym wyprzedzeniem. Aczkolwiek pamiętajmy, że w tak cudownym otoczeniu to nie lokum gra najważniejszą rolę. Dobry humor i miłe towarzystko to to recepta na niesamowite przeżycia.
Nawet w sytuacji słabej kondycji, Szklarska Poręba jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem. Otoczenie Gór Izerskich, Wodospad Kamieńczyka, bądź też wyciąg na Szrenicę stanowią zapewnienie udanej wycieczki dla całej rodziny.