Nie znosisz zimy? Odwiedź tropikalne kraje

W Polsce przyjęło się już dawno, że okresem, kiedy wykorzystywanych jest mnóstwo urlopów wypoczynkowych jest lato. Nic w tym dziwnego, gdyż rodziny, których częścią są uczące się pociechy, są zawężone przez system semestralny w szkołach.


Jednak jeżeli kłopot ten nas nie dotyczy, warto podejść do sprawy w sposób mniej konwencjonalny i nabyć podróż w trakcie zimy.
hiszpańskie miasto
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


Styczeń do najlepszy czas nie tylko na wypad w góry. Jest to także czas, gdy na innej półkuli panuje lato, z czego mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy. Toteż, coraz popularniejszą alternatywą, proponowaną przez biura podróży, jest egzotyka last minute. W obecnych realiach, nie jesteśmy ograniczeni jedynie do rodzimych przewoźników, możemy również korzystać z ofert z zagranicy. Przykładowo Kuba z Niemiec jest znacznie tańsza niż identyczna wycieczka nabyta w rodzimym biurze - biuro Podróżna Wyspa. Oczywiście wymaga to od nas nieco więcej zachodu i organizacji, lecz całe szczęście znacznie częściej zagraniczne agencje wychodzą nam na przeciw. Bowiem egzotyka last minute o wiele częściej bywa spotykana na polskich stronach podróżniczych - Podróżna wyspa. Za ich pomocą, zupełnie za darmo, możemy nabyć ciekawe wycieczki, takie jak Kuba z Niemiec czy Peru z Wielkiej Brytanii. A któż by nie chciał w styczniu wylegiwać się na plaży, zamiast ziębić się w kraju? W obliczu niedawnych wydarzeń na Kubie, po zgonie totalitarnego przywódcy, za kilka lat wySPA ta może nie być już taka sama. Z kolei jeśli wybierzemy Peru, będziemy mieli szansę zwiedzić najbardziej znane miasto kultury Inków - Machu Picchu. Również dla fanów bardziej europejskich stylów architektonicznych czekają niezapomniane wrażenia w Limie.


Jeżeli sam masz dość ponurej rzeczywistości, Ameryka Południowa to idealna opcja. Nie zapominajmy przecież, że styczeń to okres karnawału, a z jego hucznego celebrowania znane są latynoskie kraje.