Niepłodność - najnowsze sposoby kuracji

Bezpłodność dotyka coraz więcej małżeństw. Obecnie, kiedy tak głośno jest o podejściu in vitro, należałoby mieć pojęcie więcej o wszelkich najświeższych sposobach kuracji owej choroby cywilizacyjnej.


Ambarasować można się po roku systematycznego współżycia.
noclegi podlaskie
Author: Stars for Europe
Source: Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z o.o.


wędrówki
Author: wasim muklashy
Source: http://www.flickr.com


Ale do medyka zameldować się warto przedtem, gdyż to okAzja do rozmowy o fizjologii kobiety, o tym, w jaki sposób zidentyfikować okres płodny - ponieważ wszak tylko w tym okresie może dojść do zapłodnienia. Najpierw należy ustalić, czy cykle są regularne. Jeżeli tak, to przyjmuje się, że mniej więcej 14 dni przed spodziewaną menstruacją dochodzi do owulacji. I wówczas warto przyjrzeć się bliżej wydzielinie z pochwy. Jeśli przypomina surowe białko, to dobrze, bo tak właśnie wygląda śluz szyjkowy, który ułatwia plemnikom drogę do jajowej komórki. Dla pewności możesz sobie jeszcze przez kilka dni wykonywać testy owulacyjne (analogiczne do ciążowych). Takowej "uświadomionej" parze daje się więc rok jeżeli są zdrowi i młodzi. Bo gdyby okazało się np., iż pan był niegdyś leczony chemią albo radioterapią, to od razu zaproponuje mu się badanie spermy. A jeżeli pani miała jakąś operację brzuszną, po której mogły się uformować zrosty, to także lepiej stwierdzić to jak najprędzej.


Po roku systematycznego współżycia przeprowadza się dogłębny wywiad. Nie wyłącznie dotyczący fizjologii pani, jej historii ginekologicznej, współżycia pary, ale w ogóle wigoru obojga. Zapytuje się o zdarzenia, zabiegi, o to, czy biorą jakiekolwiek środki. O schorzenia metaboliczne, tj. cukrzyca oraz schorzenia tarczycy. Te ostatnie mogą zakłócać cykl miesięczny, ale nawet przy regularnych menstruacjach od razu zarządza się badanie przysadkowego hormonu TSH, jakiego pułap pozwala oszacować pracę tarczycy. Żeby obejrzeć macicę, jej położenie oraz wygląd realizuje się USG. Nie zapomina się też o mężczyźnie. Jemu przy pierwszej wizycie zleca się diagnozowanie nasienia. Możemy je wykonać w ramach ubezpieczenia na podstawie skierowania do androloga.
Androlog robi przy okazji wywiad - pyta o urazy, operacje, schorzenia przewlekłe, o fach pacjenta, palenie papierosów. Pomóc może zabieg in vitro Białystok, dosyć często dzisiaj wykonywany. Jeśli nie jesteś z Białegostoku, zadbaj wówczas o noclegi podlaskie.