Odchudzanie to niezwykle ciężka sprawa - musimy wykazać się nieziemską siłą woli i samokontrolą

Słyszy się, że przybrać na wadze jest o wiele prościej aniżeli stracić zbędne kilogramy. To fakt. Odchudzanie się to droga przez mękę.
Trwa długo i jesteśmy zmuszone popisać się ogromną chęcią pozbycia się zbędnych kilogramów. Trudno jest nie poddać się w tej walce.


wczasy odchudzające w górach
Author: Reynaers Polska
Source: Reynaers Polska


turyści


Trzeba wychwalać wszystkie osoby na diecie. Odchudzanie się jest niezwykle ciężkie, szczególnie jeśli przez długi czas nasz brzuch przyzwyczaił się do słodkości czy późnego podjadania. Gdy odseparujemy go od tych "rarytasów", to na pewno mu się to nie spodoba. Nie zechce dać za wygraną. Wysyła do mózgu tysiące sygnałów, że jest głodzony, a my niemiłosiernie cierpimy katusze, mimo że jesteśmy świadomi tego, że nie wolno nam podjadać. Dlatego należy raz na jakiś czas wyjechać i zmienić środowisko, żeby odchudzanie stało się łatwiejsze.


Warto wybrać się na przykład na wczasy odchudzające w górach. Zmiana zawsze wyjdzie nam na dobre. Świeże powietrze i piękne widoki nakłonią nas do licznych spacerów. Pozwoli nam to spalić mnóstwo kalorii, ale w przyjemnych okolicznościach, a nie na siłowni, gdzie na bieżni znudzeni wpatrujemy się w ten sam punkt na murze. Ponadto, ktoś inny zajmie się rozpisaniem naszego jadłospisu na posiłki. Nie będziemy zatem widzieć lodówki, więc i chęć podjadania zmniejszy się.
Na takich wczasach będzie także trener, który pomoże nam ocenić prawidłowość naszych wcześniejszych treningów. Należy zawsze posłuchać wskazówek kogoś nowego i sprawdzić czy pomagają nam one w odchudzaniu.