Podróżowanie wydaje się być rewelacyjnie i w ogóle nie jest tak ciężkie i drogie - tak powtarzają wszyscy ludzie, którzy często to robią

Jest dosyć spore grono Polaków, którzy pragnęliby wyjeżdżać, ale stale coś im w tym przeszkadza - brak pieniędzy, zdrowie lub brak urlopu.
Jednak ludzie, którzy regularnie wyjeżdżają, twierdzą, że to wyłącznie wymówki.


sanatorium
Author: Łukasz Miśkiewicz
Source: http://www.flickr.com


Nie zawsze musimy od razu lecieć na Bahamy. Rzecz jasna jest to pewnie pragnienie wielu ludzi, ale faktycznie - na taki urlop należy posiadać więcej czasu i funduszy. Jednak kto twierdzi, że wyjazdy powinny być tylko w dalekie oraz egzotyczne kraje. Równie dobrze mamy możliwość zacząć niewielkimi kroczkami i zobaczyć na początek to, co jest w pobliżu. Jeżeli jesteśmy przykładowo z Wrocławia, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużo cudownych miejsc otacza nasze miasto. Już sam Wrocław jest godny zwiedzania, dla kogoś, kto w nim nie mieszka. A za miastem bywa równie urokliwie. Toteż Dolny Śląsk na weekend to świetny plan - w szczególności jeżeli mamy czasami kłopot z otrzymaniem urlopu. Przy zabukowaniu jednego lub dwóch noclegów także koszt takiego wyjazdu nie powinien przyprawić nas o zawał. Dolny Śląsk jest rewelacyjny. Mamy tam Karkonosze i góry Sowie, gdzie mamy możliwość chodzić na spacery pięknie wytyczonymi szlakami. Mamy także inne atrakcje - na przykład zamki Książ oraz Czocha. Toteż każdy znajdzie coś dla siebie.
Możemy także po prostu cieszyć się cudownymi widokami i odpoczywać od hałasu miasta - ładować akumulatory przed następnym tygodniem w pracy. Z pewnością zauroczymy się w tych urokliwych terenach i chętnie będziemy tu wracać regularnie.