Posłuchaj szumu morza, poczuj dynamikę miast , nasyć się kolorami przyrody, uwolnij wyobraźnię odkrywcy

Ciepły piasek, parasol i leżak... Nadchodzi lato. Aura urlopowego wypoczynku powoduje, że coraz chętniej rozmyślamy gdzie jechać nad morze? Polska to kraj nadzwyczajny, obdarowany pięknymi i przeróżnymi krajobrazami.
zobacz to
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Nie mniej jednak z wczasami bez wątpienia najmocniej kojarzy nam się Morze Bałtyckie (zobacz więcej na tej stronie). Najistotniejszym magnesem przyciągającym turystów na północ Polski jest Bałtyk- jacht (dodatkowe informacje) żaglowy. Największa liczba rodaków decyduje się na spędzenie wakacji na piaszczystych plażach ogrzewanych gorącymi promieniami słońca. Znana w Polsce kraina turystyczna, rok rocznie zachwyca swoimi walorami turystów, którzy podejmują decyzję o wypoczynku nad Bałtykiem. Turystów przyciąga wyjątkowy klimat i czyste powietrze przesiąknięte leczniczym jodem.Z każdego portu możemy wypłynąć na morskie połowy ryb lub wypożyczyć odpowiedni sprzęt do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Całe wybrzeże oferuje ogromną paletę sportów nadających się do uprawiania w każdej chwili. Za serce sportów wodnych uważa się Sopot, w którym organizuje się mnóstwo imprez sportowo-rekreacyjnych, wśród których najbardziej cenione są Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlon Sopocki. Z powodzeniem można pływać jachtami, windsurfingami, katamaranami czy zmierzyć się z wiatrem na kitesurfingu- sztormiak. Nie sposób przeoczyć ciekawych atrakcji, które regularnie pojawiają się w dużych aglomeracjach Wybrzeża Bałtyku. Wymienić można np. przeprowadzany w Szczecinie Festiwal Sztuki Wizualnej, Festiwal Artystów Ulicy czy Festiwal Ogni Sztucznych.

nad Bałtykiem
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Interesujący jest także Międzynarodowy Zlot Miłośników Czasów Średniowiecznych na wyspie Wolin, Dni Morza i Festiwal Gwiazd oraz Morski Jarmark w Międzyzdrojach. Polskie pobrzeże Morza Bałtyckiego uznawane jest za jedno z bardziej malowniczych w Europie. Ochoczo wybierane przez turystów z Polski, którzy znajdą tam przecudowne, szerokie i piaszczyste plaże z drobnym, żółtym piaskiem. Przy każdym większym kurorcie, znajdują się kilometry obszernych pasów wybrzeża, na których znalezienie odosobnionego miejsca nie stanowi problemu, wystarczy tylko omijać główne wejścia na plaże. Przy głównych drogach łączących poszczególne miejscowości znajdują się miejsca do parkowania i wyznaczone dróżki, którymi można przejść na dzikie plaże, gdzie nie ma masy ludzi, zgiełku i zażywanie słonecznych kąpieli w swobodnym klimacie jest bardzo przyjemne.