Przyszłość – ale nie do końca wiadomo jak bliska

Jeśli ktoś jest fanem filmowej serii Mad Max to na pewno gra borderlands zostanie z nim na dłużej. Zresztą tak jak przy każdym gracz, który uwielbia wyzwania. Tutaj bohaterów jest czterech, jednym z nich jesteśmy my, gramy by wygrać z wrogami. Na planecie, gdzie ludzie muszą walczyć z dzikimi bestiami. To właśnie ludzie dają nam zadania, które pomagają chronić ich przed nieobliczalnymi bestiami. Możemy wybrać do walki różnego typu broń. Jednak najlepsze jest chyba fakt, że w ciągu gry, wraz z kolejnymi etapami otrzymujemy nowe umiejętności, a co za tym idzie lepiej nam walczyć z potworami.

Zestaw kinomaniaka
Author: thierry ehrmann
Source: http://www.flickr.com
Dzięki możliwości dołączenia do gry graczy w każdym momencie i do opuszczenia jej, możemy naprawdę dobrze się bawić, bo nie tracimy żadnych łupów. Jeżeli jednak gramy w pojedynkę, wtedy w ciężkich momentach wspierają nas NPC-e, którym trzeba wydawać proste komendy i co niezmiernie istotne możemy wymieniać im broń. To nie do końca zwykła jatka, tu chodzi o coś więcej najważniejsza jest ochrona ludzkiego gatunku i walka o planetę, która chcą przejąć bestie. Nie można, więc podczas gry zapominać o tym istotnym aspekcie.

Tolkienowski świat w grze komputerowej

Ta gra to nowa jakość w świecie gier komputerowych. Nie można nazwać tej gry aniżeli mianem prawdziwego fenomenu. Gra śródziemie cień mordoru to akcja, która ma miejsce jeszcze przed tym, co dzieje się w samym „Władcy Pierścieni”. Pgólnie w grze świat obserwujemy zza pleców postaci, tak została ustawiona kamera. Głównym bohaterem jest Talion, któremu najbliższych zabijają poplecznicy Saurona i który sam później ginie w walce. Jednak dzięki pradawnym mocom Talion zostaje wskrzeszony, by móc zabić popleczników Saurona i samego Saurona.W grze dowiadujemy się jak powstały Pierścienie Władzy. Z czasem dochodzi do nas też, kto i dlaczego wskrzesił Taliona, a wszystkie decyzje, w sensie zachowania bohatera gry mają swoje skutki w dalszych rozgrywkach. Gra śródziemie cień mordoru to świetnie dopracowana fabuła. Nie ma tam przestojów akcji. Co ciekawe, każda postać ma swoje własne zdolności. Przeciwnicy mogą domyślić się naszych następnych kroków, bo uczą się na tym, co wcześniej zauważyli. Mogą nawet nas znienawidzić albo chociaż nie przepadają za nami jakoś nam pomóc. Dzięki profesjonalnej i kreatywnej pracy grafików i ogółem osób, które maczały palce przy tworzeniu tej gry dostajemy idealnie odwzorowany świat tego, co można było zobaczyć w kinach w filmach na podstawie powieści Tolkiena.

Dzięki temu zanurzamy się w świat Mordoru, który pochłania nas totalnie. Cała audiowizualna stron i łatwośćprostota sterowania bohaterem – upiorem, daje prawdziwą przyjemność i ogromną satysfakcję z gry. Jeżeli, więc lubimy książki Tolkiena, oglądaliśmy kilka rady serię filmów o Władcy Pierścienia, to warto zanurzyć się w świat śródziemia Mordoru. Na sto procent pozytywnie zaskoczeni. Poza tym zrozumiemy, że gry komputerowe wcale nie są takie złe i naprawdę są genialnym sposobem na relaks po ciężkim dniu.