Różne obszary naszego kraju – gdzie w tym sezonie udać się na odpoczynek?

Jednym z zajmujących największą powierzchnię kompleksów leśnych na terenie Polski są Bory Tucholskie. Ten ogromny obszar ma zaskakująco urozmaiconą rzeźbę terenu, liczne jeziora, torfowiska, niespotykane nigdzie indziej gatunki ptaków – to atrakcje przyciągające wielkie grupy turystów.


Bory Tucholskie w każdym sezonie urlopowym licznie odwiedzają turyści nie tylko z Polski, ale także spoza niej. Rzeki oraz jeziora przepływające przez ten niezwykły obszar od bardzo długiego czasu są miejscem wyjątkowo popularnym wśród kajakarzy. Czarne bociany, cietrzewie, drapieżne sokoły i głuszce przyciągają z kolei ogromną liczbę ornitologów. Tak ogromne natężenie ruchu turystycznego sprawia, że w w sezonie wakacyjnym turyści wybierający Bory Tucholskie noclegi rezerwować muszą nawet kilka miesięcy wcześniej.
las
Author: Björn S...
Source: http://www.flickr.com


Bardzo dużą popularnością cieszą się Bory Tucholskie noclegi tutaj zaś to głównie kwatery agroturystyczne oraz pensjonaty. Najbardziej cenna część tego niezwykłego regionu została objęta ochroną w ramach Parku Narodowego Bory Tucholskie. Wśród położonych tutaj licznie jezior jednym z najpiękniejszych jest Jezioro (Polski producent pomostów pływających) Charzykowskie. Już w okresie między pierwszą a drugą wojną światową jezioro [http://okej-czarter.pl/cennik/] to przyciągało licznych turystów, także aktualnie jest jedno z chętniej odwiedzanych miejsc.

Jednym z najmniej zanieczyszczonych obszaróww naszym kraju jest Podlasie. Czyste powietrze, wyjątkowe krajobrazy zachęcają do wypoczynku właśnie w tym miejscu. To właśnie na terenie Podlasia znajduje się Puszcza Białowieska. Region przyciąga także wielu wielbicieli kajakarstwa i żeglarstwa. Przyciąga ich tutaj między innymi Kanał Augustowski. Nawał turystów sprawił, że od pewnego czasu naprawdę mocno rozwija się agroturystyka Podlasie natomiast cieszy się coraz większą popularnością.


Dla wielu mieszkańców tej części kraju głównym źródłem utrzymania stała się agroturystyka Podlasie zaś przyciąga coraz więcej turystów. Wypoczywający w gospodarstwach o charakterze agroturystycznym turyści mają okazję spróbować potraw regionalnych. Wśród nich niezwykle smacznej babki i kiszki ziemniaczanej. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się odbywające się w Supraślu Święto Babki Ziemniaczanej. Do innych tradycyjnych potraw, których koniecznie należy spróbować należy pierekaczewnik podawany w wersji na słodko lub na ostro. Spróbujemy go w Kruszynianach.