Skitouring - fantastyczny sposób na to, ażeby polepszyć formę

Szybko zapadający zmierzch, liście spadające z drzew, słupki rtęci szybujące w dół, deszczowa aura za oknem - jesień zagościła u nas na dobre. Jednak czas prędko mija i nim się obejrzymy przyjdzie zima.


Jedni przyjmują tę wiadomość ze smutkiem, inni na samą myśl o białej porze roku skaczą z radości, cały rok kompletując niezbędny sprzęt i przeglądając oferty biur turystycznych w poszukiwaniu najciekawszej propozycji.


skitouring
Author: Macnetize.com
Source: http://www.flickr.com
Austria, Szwajcaria, południowy Tyrol każdego roku przyciągają dziesiątki tysięcy spragnionych „białego szaleństwa” turystów z niemal wszystkich zakątków świata. Mróz, piękne krajobrazy przed oczami, zadbane stoki i masa śniegu dookoła to dla entuzjastów sportów zimowych doskonałe, wręcz wymarzone warunki. Współcześnie rekordy popularności bije skitouring (więcej na temat). Pewnie wielu z Was zachodzi w głowę, co znaczy owo pojęcie. Nie wtajemniczonym wyjaśniamy: najprościej rzecz ujmując to górskie wspinaczki na nartach. Co ciekawe opisywana forma uprawiania sportu była znana już kiedyś a ostatnio niejako „odkurzona” ponownie wraca do łask. A jeśli, szusowanie po stokach to Twój żywioł zaopatrz się w narty K2. Czemu opłaca się je nabyć? Przyczyn jest przynajmniej kilka.


Fantastyczne właściwości jezdne, niespotykana dynamika, olbrzymia stabilność, idealne trzymanie krawędzi przy nawet największych prędkościach, dobra przyczepność, wysoka jakość wykonania, zastosowanie nowoczesnych technologii - wyliczać można bez przerwy.