Sposoby na zachęcenie klienta

Każdego roku ośrodki wypoczynkowe nad morzem cieszą się bardzo dużą popularnością. Właściciele tego typu obiektów nierzadko przyznają jednak, że z roku na rok coraz więcej turystów wyjeżdża w bardziej odległe rejony i wybiera wczasy za granicami Polski.


Jest to niewątpliwie dość niekorzystne dla właścicieli tego typu ośrodków, jako że mogą oni stracić wiele pieniędzy, jeżeli nie będą mieli pełnego obłożenia w sezonie. Letnie miesiące to prawdziwe żniwa dla właścicieli hoteli i przeróżnych kwater, ponieważ w pozostałym okresie hotelowych gości jest na tyle mało, że wtedy hotel nie wychodzi nawet na zero a po prostu traci. W czasie sezonu urlopowego należy więc zarobić na cały kolejny rok.


Hotele nad morzem to dobra opcja dla tych, którzy wolą wypoczynek pasywny. Z hotelu znajdującego się nad morzem jest w zasadzie kilka kroków nad wybrzeże Bałtyku, zatem można błyskawicznie udać się na miejsce. Co prawda hotele nad morzem mają przeważnie wyższe ceny niż noclegi z dala od morza, jednak dla wielu ludzi argument o bardzo bliskiej odległości od morza jest nie do przebicia i są oni w stanie zapłacić naprawdę wiele pieniędzy.


Co więcej, nierzadko zdarza się, że ośrodki wypoczynkowe nad morzem rezerwują sobie wybrany obszar na plaży, który ma być przeznaczony dla gości hotelowych. Chociaż takie wyznaczenie granic na plaży budzi często sprzeciw wielu osób, to rzecz jasna jest to kolejna, niewątpliwie skuteczna zachęta do wyboru tego typu kwaterunku.


hotel nad morzem
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie możemy zauważyć, że pogoda jest na szczęście łaskawa w środku okresu urlopowego przypadającego na przełom lipca i sierpnia i wówczas może pojawić się niemały problem ze znalezieniem wolnego miejsca na plaży. Jest to zwykle spowodowane występującą ostatnio modą na rozstawianie parawanów, jakie pozwalają ludziom na odizolowanie się od znajdujących się w pobliżu osób.


Takie parawany sprawiają jednak, że osoby, jakie przyszły pierwsze w danym dniu na plażę zajmują faktycznie spory obszar i ktoś, kto przybył wiele godzin później może nie natrafić na wolne miejsce.


To, że hotele nad morzem rezerwują obszar plaży dla gości hotelowych może więc stanowić kolejny rodzaj zachęty, bowiem w takim wyznaczonym rejonie można spodziewać się sporej ilości wolnego miejsca.