Szklarska Poręba: Atrakcje, co powinniśmy zwiedzić

Ze Szklarskiej Poręby wiedzie dużo szlaków turystycznych - miejscowość położona jest w dolinie Kamiennej, na styku Karkonoszy a także Gór Izerskich.


Jednak również w samej Szklarskiej Porębie jak też jej okolicach czeka na podróżników mnóstwo atrakcji.


Co warto tutaj zwiedzić? Szklarska Poręba to miejscowość z tradycjami, zabudowana starymi drewnianymi budynkami. W okolicy jest bez liku atrakcji.


Pomnik przedstawiający kobietę
Author: SkinClinic
Source: SkinClinic


Pośród nich najwięcej jest tych powiązanych z naturą. Koniecznie powinniśmy zobaczyć dwa wodospady. Pierwszy , Szklarki, to wodospad spadający ze skalnego progu z wysokości około 13 m, drugi - wodospad Kamieńczyka - jest największy w Karkonoszach, ma dwadzieścia siedem metrów. Za wodną kurtyną znajduje się wykuta pieczara - Złota Jama. Do wodospadu Szklarki można dojść zielonym lub czarnym szlakiem krajoznawczym, do Kamieńczyka czerwonym ewentualnie czarnym.
W miejscowości tej nie brak atrakcji dla maluchów. To przede wszystkim Dinopark, z replikami ogromnych gadów, piaskownicami a także wioską indiańską. Następny park rozrywki mieści się w centrum miasta - możemy się tu bawić na zjeżdżalniach, a zimą na lodowisku. Atrakcją Szklarskiej Poręby są też linowe parki, w tym również Park Odkrywców z trzema szlakami o rozmaitym stopniu trudności, rozmieszczonymi na przestrzeni jednego hektara, z najwyżej położonym w Polsce tarasem widokowym. Kiedyś w Szklarskiej Porębie fabrykowano kryształowe szkło. Stara huta Josephine obecnie nie funkcjonuje, lecz można wstąpić do prywatnej Leśnej Huty, znajdziesz tutaj sklepik ze szklanymi produktami, a w sezonie mają miejsce pokazy wytwórczości szkła.


W Szklarskiej Porębie działają także Muzeum Mineralogiczne oraz Muzeum Energetyki. Tak wiele atrakcji posiada Szklarska apartamenty w tej miejscowości rezerwować trzeba nawet z miesięcznym wyprzedzeniem.