Właściciele gabinetów medycznych są zobligowani do sterylizowania sprzętu i ogólnie dezynfekcji powietrza z bakterii czy pozostałych mikrobów

Jeżeli mamy gabinet lekarski albo stomatologiczny, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że należy odkażać powietrze w pokojach zabiegowych, ale również w pokojach, gdzie przyjmują lekarze oraz w poczekalni.


atrakcje turystyczne
Author: Lisa
Source: http://www.flickr.com
W powietrzu krąży duża liczba bakterii oraz mikrobów. Część z nich jest niebezpieczna dla zdrowia. Jednakże, zwykle organizm człowieka może sobie z nimi poradzić. Bywają jednak takie miejsca, gdzie trzeba bardziej troszczyć się o to, żeby poziom zarazków nie był zbyt wysoki. Takie miejsce to przykładowo gabinety lekarskie czy szpITal. Przychodzą tam ci, którzy są chorzy, zatem i tak mają już niski poziom odporności. Nie powinni zatem być narażeni na dodatkowy atak dużej liczby bakterii. Dlatego w tych miejscach muszą być montowane lampy (https://www.skalnik.pl/oswietlenie-lampy.html) bakteriobójcze. Należy kupić najlepsze dostępne w sprzedaży. Na to, która lampa jest najlepsza do naszej kliniki, wpływ ma masa czynników. Lampa funkcjonuje tak, że emituje wiązki promieniowania UV. Przez to eliminuje różne wirusy, grzyby oraz bakterie. Jeśli mamy zamiar nabyć sprzęt do przychodni, która nocą jest zamknięta, to możemy nabyć lampy typu NBV. Chodzi o to, że przy pracujących lampach nikt nie powinien być w danym pomieszczeniu.


Jeśli jednak zamknięcie pokoju nie jest możliwe, gdyż jest to na przykład szpital, który otwarty jest całą dobę, to należy zamówić lampy typu NBVE, które są dopuszczone do pracy nawet w obecności ludzi. Lampy muszą być w stanie działać przez długi czas, aby pozbyć się wszystkich bakterii.