Włochy - co trzeba zwiedzić ?

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tegoż państwa, będzie chciał powrócić. Sycylię - najogromniejszą wyspę Morza Śródziemnego charakteryzuje niepowtarzalny górzysty krajobraz, przechodzący w rozległe równiny i wybrzeże o długości 1039 km ze skalistymi, żwirowymi i piaszczystymi plażami. Wyspy Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska flora oraz fauna a także kultura oraz sztuka powodują, że Sycylia należy do bardzo fascynujących miejsc na globie. Włochy są państwem, który podoła zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.


Włochy
Author: Romtomtom
Source: http://www.flickr.com
Wielka rozpiętość terytorialna sprawia, że można tutaj spotkać zarówno łagodny klimat umiarkowany, jak i gorące rejony nad Adriatykiem. W wielu rejonach znajdują się wiekowe miasta, przyciągające uwagę niesamowitą architekturą i legendami. Urzekająca jest też włoska kuchnia jak też krajobrazy oraz bliskość Rzymu, przesiąkniętego szczególną atmosferą.

Trudno by było wymienić jednym tchem wszystkie włoskie miasta, jakie warto widzieć. Jedne z nich są bardziej znane, mające wręcz legendarną popularność i stanowiące miejsce pielgrzymek zakochanych lub wierzących katolików, inne, leżące gdzieś na uboczu, są cichymi świadkami historii. Do pierwszych zalicza się Wenecja bądź Rzym, do drugich bezpretensjonalne miasto San Gimignano, Syrakuzy lub Bari. Planując wyprawę do Włoch oraz oglądanie zabytków nie możemy nie uwzględnić tych najważniejszych.


Włochy
Author: Amphipolis
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszym planie musi znaleźć się Piza z fascynująca i zagadkową Krzywą Wieżą jak też kompleksem zabytków sakralnych sprzed wieków. Miłośnicy budownictwa sakralnego nie rozczarują się w tym państwie, jako że w każdym większym mieście znajdzie się jakiś godzien podziwiania budynek. W Padwie warto zwiedzić Bazylikę św. Antoniego, zaś w Bolonii Bazylikę Santo Stefano. Świątynie znajdą się z Sienie, Turynie a także Rawennie oraz w wielu innych włoskich miastach. Nie możemy również zapominać o zamkach jak też pałacach, jakich w tym kraju są dziesiątki. Te najbardziej warte uwagi, to Gród Castel Nuovo w Neapolu, Gród polskiej królowej Bony we włoskim Bari bądź też czarowny, mieszczący się na urwisku Zamek Miramar w Trieście.

Nie czekaj więc, i już dziś wbij w przeglądarkę zwrot Włochy wycieczka aby podziwiać ten cudowny kraj - .