W jaki sposób się przygotować przed wyjazdem na narty?

Narciarski sezon już się rozpoczął, toteż to świetny moment, ażeby przypomnieć jak odpowiednio przygotować się do wyjazdu na narty.


Wyjazd na narty bez odpowiedniej zaprawy, wzmocnienia mięśni oraz całościowej poprawy kondycji z pewnością nie dostarczy przyjemności, a przy okazji zagraża także poważnymi w skutkach kontuzjami.
Warsztaty, robienie chleba
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl


W jaki sposób więc odpowiednio się przyszykować, by wyjazd był naprawdę udany? Przede wszystkim warto rozpocząć od poszukiwania terminu na wyjazd. weekendowe wyprawy na narty najlepiej będzie zorganizować w naszych górach, gdy przewiduje się spędzić w górach cały urlop, śmiało można zaplanować wyjazd do Francji, Włoch bądź na Słowację. W czasie ferii zimowych są organizowane wyjazdy studenckie narty jakie zabieramy z sobą powinny być starannie wyczyszczone i zakonserwowane.


restauracja
Author: Barka Tumska
Source: Barka Tumska


Kiedy znany już jest termin odjazdu, możemy zaplanować tak zwany trening przygotowawczy. Świetnym pomysłem będzie zapisanie się na trening w fitness centrum, pomocny może okazać się również personalny trener, ale możemy również na stok przyszykować się samemu. W takim wypadku ogromnie ważne będą dyscyplina oraz systematyczność. Trening powinniśmy zacząć najodpowiedniej na dwa miesiące przed odjazdem, a bezsprzeczne minimum to miesiąc. Koniecznie także trzeba przypomnieć sobie techniki jazdy i metody upadania. Wśród rekomendowanych ćwiczeń przygotowujących do nart instruktorzy wymieniają zazwyczaj przysiady, wymachy ramion i nożyce.
Równowagę polepszyć mogą stanie a także robienie przysiadów na jednej nodze. Natomiast ogólną formę ciała polepszą popularne ćwiczenia aerobowe. Należy zatem pływać, jeździć na bicyklu; nogi wzmocni też jazda konna.