W jakim miejscu odnaleźć ciszę oraz piękne widoki? Dobrą propozycją jest region Podlasia

Podlasie to historyczna kraina naszego kraju, która znajduje się na Nizinie Podlaskiej. Historycznie region ten obejmuje centralną oraz południową część województwa podlaskiego, ale także rozlewa się na północny wschód oraz północ województwa lubelskiego. Zachodzi również na wschodni skrawek województwa mazowieckiego. Podlasie to wyjątkowy region, szczególnie, że można tam odnaleźć mieszaninę tradycji i różnych wierzeń, przykładowo pozostałości bardzo ciekawej kulturowo społeczności polskich Tatarów.

podlasie zimą
Source: pixabay.com
W dwóch tatarskich wioskach - Bohonikach i Kruszynianach, stoją jedyne drewniane meczety w Polsce, których pochodzenie datowane jest na osiemnasty i dziewiętnasty wiek. Miejsca te, jak również będące w wioskach cmentarze muzułmańskie, są kulturalnymi oraz duchowymi centrami ciągle istniejącej tu “Tatarszczyzny”.

Czy ten materiał uważasz za ważny? Jeżeli tak, to wejdź oraz przeczytaj więcej - znajdujące się tutaj zagadnienia odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Przez jedną, jak i drugą miejscowość przechodzi Szlak Tatarski, dzięki niemu możemy poznać historię oraz kulturę tej społeczności. Można skosztować wyjątkowych potraw, jakie są robione według dawnych tradycji kulinarnych, ich nazwy wydają się być bardzo orientalne, to znaczy trybuszok, kibiny czy pierekaczewnik. To wszystko może złożyć się na wspaniały noclegi na podlasiu. Na Podlasiu dane nam będzie zobaczyć swoisty kalejdoskop, którego części składowe nakładają się na siebie, a do tego zachowując urok niezwykłej, oryginalnej odrębności. Z przyrodniczego punktu widzenia to niezwykle wyjątkowy region, o prawdziwie imponujących walorach krajobrazowych. Możemy więc spotkać tu przeróżne formy morfologiczne, wpływające na zwiększenie jego walorów estetycznych. Faktycznie te sfery - natura i kultura wpływają na atrakcyjność Podlasia. Nieskażone cywilizacją tereny Podlasia są doskonałym miejsce do utworzenia parku krajobrazowego.jezioro
Author: Rocky Raybell
Source: http://www.flickr.com
Z przyrodniczego punktu widzenia to bardzo wyjątkowy region, o rzeczywiście dużych walorach krajobrazowych. Można więc spotkać tu różnorodne formy morfologiczne, wpływające na zwiększenie jego walorów estetycznych. Istotnie te elementy - natura i kultura mają wpływ na atrakcyjny wizerunek Podlasia. Uchowane przed cywilizacją tereny Podlasia są świetnym miejsce do utworzenia parku krajobrazowego.Znajduje się tutaj więc całkiem sporo rezerwatów przyrody, jakie ochraniają miejsca o dużych walorach przyrodniczych oraz kulturowych, szczególnie przed niekorzystnym wpływem gospodarki człowieka. W takim miejscu faktycznie można wypocząć, oderwać od różnego rodzaju problemów, od gwaru wielkiego miasta. Nie jest więc dziwne, iż Podlasie (ciąg dalszy tego zagadnienia > https://jadenapodlasie.pl/) jest wciąż bardziej popularne wśród odwiedzających z całego kraju oraz z zagranicy.