Wakacje w Hiszpanii - co musimy wiedzieć

Podróż do Hiszpanii to wyłącznie walory, w końcu to idealny klimat, wszechobecne słońce, apetyczne jedzenie jak też generalnie doskonały humor.


Jednakże nawet w czasie wczasów zdarzają nam się przypadki delikatnie mówiąc frustrujące, wypływające nie z animozji, złego wychowania albo braku dobrych manier u jednych czy drugich ale tylko i wyłącznie z różności kulturowych pomiędzy Polakami a Hiszpanami jak też reguł panujących w obu krajach.
Jeśli zatem wyruszacie do Hiszpanii jak też pragniecie uniknąć niepotrzebnego napięcia w restauracji, w aptece bądź w kolejce do autokaru, zaznajomcie się z naszym krótkim przewodnikiem.


hiszpania
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com


ekwipunek
Author: Pavlo Boyko
Source: http://www.flickr.com


Będąc w Hiszpanii musicie wybrać się na targ czyli mercadillo albo rastro, na tym ostatnim odnajdziecie przeważnie starocie, rzeczy używane czy też po okazyjnych opłatach. Na jarmarku skosztujecie prawdziwej hiszpańskości, usłuchacie zachęcających do zakupów zbywców i do tego z pewnością nie wyjdziecie z pustymi dłońmi bowiem oferta jarzyn, owoców a także owoców morza zachwyca. Na stoiskach na ogół obowiązuje kolejka bądź "se pide a la vez" a wówczas najodpowiedniej poszukiwać kontaktu wzrokowego ze sklepową i czekać aż spyta: "¿Qué te pongo, guapa?"


Ażeby wkroczyć do autobusu powinniście ustawić się w kolejkę i zaufajcie, lepiej jest jej egzekwować. Do autobusu wchodzi się przednim wejściem, natomiast biletów na autokary miejskie nie kupuje się w kioskach tylko u kierowcy.
Warto mieć z sobą małe nominały dlatego że kierowca może zwyczajnie nie móc zbyć biletu. Autokary nie zatrzymują się na każdym przystanku, dlatego powszedni fakt, wciśnięcia klawisza STOP gdy potrzebujecie wysiąść jest bardzo ważny. Taka właśnie jest Hiszpania.