Wypad pod namiot to jedna z ciekawszych opcji na spędzenie urlopu, choć obecnie już nieco zapomniana

Taka ewentualność pozbawiona wszelkich luksusów, może być znakomitą zabawą. Obmyślając krótszy lub długi urlop na łonie natury, wyjeżdżając na ryby albo na grzyby do lasu, wcześniej pomyślmy o zabraniu ze sobą odpowiedniego ekwipunku.
Pamiętajmy też o właściwym ubiorze. W temacie ekwipunku najważniejszym powinien być namiotu a dokładnie stelaż do namiotu. Ma to ważne znaczenie wtedy, gdy nie jesteśmy użytkownikami namiotu właśnie kupionego. Stelaż to, jak wiadomo, dość ważna część namiotu. Przekonali się o tym na pewno ci, którzy po dotarciu do miejsca docelowe spostrzegli brak takowego w pokrowcu namiotowym, gdyż został w domu. Mimo używania dobrych pod względem wykonania stelaży na skutek wichury, kontaktu z wielkim zwierzęciem bądź utraty równowagi jakiegoś obywatela okazać się może, że stelaż - kliknij - zostaje zepsuty. Uszkodzenie takie uniemożliwia zwyczajowe użytkowanie namiotu. Warto wiedzieć, że reperacji stelaża często można dokonać we swoim zakresie. Można także oczywiście bez trudu nabyć nowy stelaż do namiotu.


autokar
Source: pixabay.com


stelaż do namiotu
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


Oprócz pozostałych elementów wyposażenia, który okazać się może nam konieczny, skupmy się na odzieży. Winien być to ubiór stosunkowo lekki, luźny, oferujący wysoki komfort termiczny, głównie wtedy, jeśli taką wyprawę planujemy na zimniejszą porę roku. Świetnym rozwiązaniem mogą być koszulki icebreaker. Odzież Icebreaker (skalnik.pl/icebreaker-b) ma szansę świetnie sprawdzić się nie tylko pod namiot ale także przez cały rok. Dzięki niezwykłym właściwością wełny merino, ubrania takie w ogromnym tempie zyskują coraz szersze uznanie i są alternatywą dla zwyczajowo stosowanych włókien sztucznych.
Zadbajmy przede wszystkim o to, by spakować odzież praktyczna, charakteryzująca się zwiększoną odpornością na zniszczenia, a poza tym odzieżą dobrze oddychającą, zapewniającą utrzymanie właściwej ciepłoty ludzkiego ciała.