Wyprawa w górskie krainy? Koniecznie warto mieć odpowiednią kurtkę i dobrą bieliznę

Turystyka górska cieszy się zdecydowanie większą popularnością. O ile wybierzemy się w lecie w Tatry to bezsprzecznie spotkamy się z setkami podróżników podążającymi tym samym szlakiem co my.


wypady
Author: Design Packaging


Oczywiście tyczy się to wyłącznie szlaków łatwo dostępnych, jakie nie charakteryzują się dużą trudnością.
Co po maturze? Szkoła policealna!
Author: iStock.com
Source: iStock.com


Będziemy musieli natomiast zdawać sobie sprawę z tego, że Bieszczady, Beskidy czy Karkonosze to także śliczne góry, dla mnóstwa nawet piękniejsze, dlatego też dobrze byłoby pomyśleć o wakacjach w tamtym regionie. Ważne jest, aby jednak zaznaczyć, że w górach kwestią podstawową jest słuszne ubranie i buty. Jeśli pójdziemy w góry bez trafnych rzeczy to powinniśmy mieć następnie poważne kłopoty. W związku z tym warto zaopatrzyć całą rodzinę w kurtki GORETEX, jakie są wodoodporne i przeciwdeszczowe. W górach nigdy nie wiemy co jest w stanie nas spotkać, w związku z tym kurtka to rzecz, jaką stale powinniśmy mieć w plecaku. Koszt zakupu po prawdzie właściwej kurtki to kilka stów, jednak możemy mieć pewność, iż będzie ona znakomita też do pracy. Poza tym kurtki GORETEX są odporne i solidne, w związku z tym posłużą nam przez długi okres czasu. Jeżeli zamierzamy wybrać się zimą w góry to jak najbardziej, lecz tu bielizna merino odegra newralgiczną rolę.


Jest ona przede wszystkim ciepła, naturalna i odprowadza wilgoć z naszego ciała. Jeśli jesteś zmarzluchem to jest to produkt dla Ciebie.


Góry są nieprzewidywalne - to zdanie musimy zachować w pamięci już na zawsze. To my musimy się do nich dostosować, a nie one do nas.