Wyprodukowanie dobrej gry video to nie lada wyczyn. Potwierdzają to komputerowe odsłony legendarnych Gwiezdnych Wojen.

Grupa wielbicieli Gwiezdnych Wojen liczy sobie miliony ludzi z całego świata. Historia cyklu rozpoczęła się prawie czterdzieści lat temu wraz z premierą filmu „Gwiezdne wojny”, który kilka lat później otrzymał podtytuł „Nowa nadzieja”.


Urządzenia
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com


Farba Natura™ 512 marki Benjamin Moore
Author: B.M. Polska Sp. z o.o.
Source: B.M. Polska Sp. z o.o.
Produkcja zdobyła wielką popularność i stała się początkiem zawrotnej kariery Harrisona Forda, który wcielił się w rolę Hana Solo - . Do dzisiaj powstało siedem pełnometrażowych filmów, a w planach wytwórni znajdują się kolejne dwa. Odpowiedzią na ogromne uwielbienie, jakim fani obdarzyli serię Star Wars, było powstanie wielu innych produktów traktujących o przedstawionym w niej świecie, takich jak publikacje książkowe, seriale czy gry komputerowe. Istnieje nawet sudoku dla dzieci Star Wars! Ponadto mnóstwo różnych przedsiębiorstw nabyło pozwolenie na użytkowanie logo Gwiezdnych Wojen, by móc produkować przedmioty dla wielbicieli cyklu. Fascynacja serią Star Wars jest do tego stopnia rozwinięty, że doczekała się ona swojego święta. Międzynarodowy dzień Gwiezdnych Wojen przypada na czwartego maja, a wybór daty jasno nawiązuje do popularnego filmowego hasła „May the force be with you” (May the fourth). Obok filmów najważniejszą gałęzią biznesu pod szyldem Gwiezdnych Wojen są bezapelacyjnie gry komputerowe.

Jeśli tematyka, która została zaprezentowana w niniejszym wpisie jest godna Twojej uwagi, to poza tym zobacz link w serwisie.

Do tej pory do rąk graczy trafiło naprawdę dużo gier, których akcja rozgrywa się dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Co ważne ich poziom był naprawdę bardzo różny.


Niektóre odsłony stały się prawdziwą legendą, inne naraziły na śmieszność producentów i po dziś dzień krytykowane są przez wiernych fanów Star Wars - sudoku dla dzieci. Do popularnych gier z cyklu Gwiezdnych Wojen należą głównie: Star Wars: Knights of the Old Republic, Star Wars The Force Unleashed 3 oraz Star Wars: The Old Republic 2.