Z jakiego powodu należałoby pojechać do Tajlandii i co tam należy obejrzeć?

Dzisiaj moglibyśmy podróżować po wszystkich krajach świata. Mamy do wyboru albo własny samochód, samolot lub ofertę biura turystycznego, jakie wynajętym autobusem zawiezie nas w docelowe miejsce.
Ślub i wesele w stylu vintage
Author: Sebastian Ścigalski
Source: abcslubu.pl


tajladnia
Author: Unique Hotels
Source: http://www.flickr.com


Jednym z naszych ukochanych miejsc na wakacje jest Tajladnia. Przeważnie wolimy jakieś miejsca rzadziej odwiedzane, jednak kraj ten posiada coś wyjątkowego w sobie. Coś co kusi turystów każdego roku. Wybierając się na wczasy do tego kraju, należałoby pomyśleć, co chcielibyśmy odwiedzić i co należałoby w tamtym miejscu obejrzeć. Nawet jeżeli zdecydowaliśmy się leżeć na plaży, to będąc w Tajlandii warto zarezerwować sobie 3-4 dni na wypad do Bangkoku. Trzeba zobaczyć leżącego Buddę czy też zajrzeć do Świątyni Szmaragdowego Buddy. Dobrze jest na kwaterę w Tajlandii wybrać Chinatown. Jest to najbardziej kolorowa i nastrojowa dzielnica miasta. Interesujący jest pływający targ około 100 km od Bangkoku. Wszyscy podróżnicy chętnie go odwiedzają, jednak ceny są bardzo wysokie. Z innej strony przyciąga wzrok malowniczymi łodziami, ogromną ilością owoców oraz ślicznymi sprzedawczyniami. Z powodu wysokich cen nie należy nastawiać się na jakiekolwiek wielkie zakupy. Korzystniej kupić sobie kokosa oraz cieszyć się pięknymi krajobrazami.


470 kilometrów od Bangkoku znajduje się piękny plac z ruinami królestwa, jakie wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To miejsce można by zwiedzać spacerując na piechotę albo jeżdżąc rowerem. Z uwagi na to, że miejsce jest oddalone od Bangkoku, można by je zwiedzać na spokojnie i bez tłumów. Motel można tu odnaleźć bardzo prędko. 80 km od stolicy jest Ayutthaya. Można się tam dostać wynajętym samochodem. Należy jednak trochę czasu, aby przyzwyczaić się do kierownicy po drugiej stronie.
Należałoby jednak wynająć samochód, gdyż przynosi on olbrzymią samodzielność oraz można dotrzeć wszędzie tam, gdzie tylko chcemy. Do obejrzenia są mnogie posągi, pozostałości pałaców czy świątyń.